Plecy

Wakeboard Hyperlite Baseline

Kolekcja lato 2024

Zbuduj solidne podstawy dzięki desce Baseline ukształtowanej tak, aby rozwijać swoje umiejętności. Deska Baseline Wakeboard została zaprojektowana… szczegółowy opis

2 039 zł

  • Darmowa dostawa!
  • Dostarczymy najpóźniej w piątek 3. 5.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

  • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
  • tańsza wysyłka
  • niższe limity bezpłatnej wysyłki
  • Priorytet zamówienia
  • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
  • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Wakeboard Hyperlite Baseline

Zbuduj solidne podstawy dzięki desce Baseline ukształtowanej tak, aby rozwijać swoje umiejętności. Deska Baseline Wakeboard została zaprojektowana specjalnie do kładzenia solidnych fundamentów, a pro riderzy Shaun Murray i Greg Nelson zgadzają się z tym. Baseline ma szerszy profil z ciągłym flexem rocker, który tworzy gładką deskę carvingową. Ponadto zapewnia więcej popu dzięki zwiększonej powierzchni.

Zmienna konstrukcja krawędzi wybacza błędy między insertami, ale zaostrza się w kierunku tipa i taila, aby zapewnić mocne trzymanie krawędzi potrzebne do generowania prędkości. Środek ślizgu jest czysty, co zapewnia płynny przepływ wody, który sprzyja płynnej jeździe i łagodniejszym lądowaniom. Podwójne kanały pozwalają z kolei na płynne wchodzenie i wychodzenie z wody na tipie i tailu modelu Baseline.

Uwaga! Mechaniczne uszkodzenie deski wakeboardowej spowodowane jazdą po przeszkodach lub skokami może prowadzić do usterki, która nie może być objęta gwarancją.

Specyfikacje

  • Monocoque Construction - połączenie górnej i dolnej warstwy włókna szklanego w jedną. Tworzy bardziej wytrzymałą deskę w przypadku uderzeń bocznych, aby zapobiec rozwarstwieniu.
  • Layered Glass - Tradycyjne włókno szklane z czasem traci swoją elastyczność i właściwości. W Hyperlite opracowali więc technologię Layered Glass, dzięki której każda z ich desek zachowuje ten sam pop przez wiele lat.
  • Biolite 3 Core - materiał rdzenia jest złotym standardem w branży i jest używany w całej gamie Hyperlite. Biolite 3 jest obecnie najlżejszym i najbardziej wytrzymałym rdzeniem Hyperlite.
  • Continuous Rocker - linia rockerów, od której wszystko się zaczęło. Szybkość i płynny, przewidywalny pop najlepiej go opisują. Rocker zaprojektowany do przenoszenia dużej prędkości na falę przy minimalnym oporze. Continuous Rocker tworzy dłuższą trajektorię ze stałym popem podczas każdej jazdy.
  • Variable Edge Design - kształt krawędzi, który zmienia się od tip do tail, przechodząc do ostrzejszych krawędzi w pobliżu tip i tail z łagodniejszego, zaokrąglonego lub ściętego kształtu pod postawą.
  • Minimum Swing Weight Profile - zwężający się profil tip/ tail dla łatwego wyczucia podczas płaskich spinów i invertów.
  • Dual Fin Positioning - finy bliżej taila zapewniają lepsze trzymanie krawędzi, a pozycja płetw z przodu daje poczucie swobody.
  • Inserty M6 - pewniejsze mocowanie śruby do insertu, poprawiające dopasowanie śruby i zapewniające bezpieczeństwo wiązań.
  • Nelson & Murray Colab - dwóch artystów wakeboardingu, legendy i Hall of Famers, którzy projektują deski wakeboardowe dla wszystkich poziomów umiejętności, Shaun Murray i Greg Nelson.
  • Fins: 4× 0.8” P-Wing
Wakeboard Hyperlite Baseline 2024

Tabela rozmiarów

DŁUGOŚĆ WAKEBOARDU (cm) 131 136 141 146
WAGA RIDERA (kg) -70 57-79 73-95 86+
 

Jak wybrać wakeboard?

Niezależnie od tego, czy na wakeboardzie jeździsz od jakiegoś czasu, czy jesteś zupełnym początkującym, jest parę spraw, o których powinieneś wiedzieć. W naszej ofercie możesz wybierać z wakeboardów topowych marek Hyperlite i Ronix.

Najważniejszymi kryteriami podczas wyboru sprzętu wakeboardowego są jego rozmiary, wygięcie i preferowany styl jazdy. Pod uwagę trzeba również brać indywidualne zdolności. Jeżeli jesteś początkującym będzie Ci wystarczyć tańsza deska, która ma bardziej wyraźne kanaliki w podstawie ślizgowej. Łatwiej się steruje i pozwala robić błędy. Droższe wakeboardy, przede wszystkim pro modele, oferują już bardzo specyficzne warunki jazdy, które docenią doświadczeni wakeboarderzy.

Rozmiary wakeboardu

Głównym miernikiem rozmiaru deski jest Twoja waga. Według prostej tabeli możesz łatwo i szybko stwierdzić, jaka wielkość jest zalecana dla Twojej wagi. Na naszych stronach tabelę znajdziesz zawsze w szczegółach produktu. Do każdej kategorii wagi zazwyczaj pasuje kilka długości wakeboardu.

Krótsze deski są bardziej odpowiednie dla początkujących riderów. Są wolniejsze, ale zarazem łatwiej się z nimi robi triki i manewruje w powietrzu. 
Dłuższe deski polecamy bardziej zaawansowanym i doświadczonym riderom. Lepiej trzymają się na powierzchni wody, więc są szybsze, ale trudniej je kontrolować podczas skoku.

Będziesz jeździł za motorówką czy w cable parku?

Wakeboard wybieraj również według tego, gdzie zamierzasz zazwyczaj jeździć. W naszej ofercie wakeboardy rozdzieliliśmy na deski do cable parku lub za motorówkę. Na to nawiązują kolejne parametry, przede wszystkim zastosowana powierzchnia ślizgowa czy ilość i rodzaj stateczników (finów).

Do cable parku wybierz deskę z wytrzymałym ślizgiem

Jeżeli kusi Cię jazda w cable parku i skoki przez przeszkody, wybierz deskę z wytrzymałym ślizgiem, który będzie chronił deskę podczas jazdy na railach i kickerach. Deski do jazdy w cable parku powinny mieć usuwalne stateczniki, które zdejmujemy jeżdżąc po przeszkodach.

Wideo: Hyperlite Union

 

Za motorówkę wybierz wakeboard z statecznikami

Jeżdżąc za motorówką, możesz zabrać dowolny wakeboard. Najlepiej taki, który ma cztery usuwalne stateczniki lub ewentualnie sześć stateczników, z których cztery są na stało profilowane (molded-in) i dwa środkowe, które można zdjąć. Im więcej stateczników, tym szybsza i stabilniejsza jazda. Stateczniki ułatwiają jazdę na krawędziach i lądowanie. Jeżeli jesteś początkującym, w zupełności wystarczą Ci dwa stateczniki, które zapewnią znakomitą stabilność. Niektórzy riderzy preferują jazdę bez stateczników, tzw. „finless”, która jednak wymaga doświadczenia i opanowania techniki. Taka deska łatwo ślizga się po wodzie i trudno na niej utrzymać kierunek.

Wideo: JD Webb - Hyperlite Relapse

 

Wygięcie wakeboardu (rocker) decyduje o właściwościach deski

Continuous Rocker – istnieje mnóstwo różnych wygięć rocker. Każdy rocker skonstruowany jest na potrzeby danego modelu i jego stylu jazdy. Rocker stosowany jest zazwyczaj u wakeboardów przeznaczonych do parków.
Stage Rocker – ten unikatowy typ wygięcia do jazdy za motorówką ma wklęsły kształt. Dzięki temu ma lepszy slide po falach i trudno na nim złapać krawędź.
Rocker Late – deska jest prosta między wiązaniami, ogon i czubek są wygięte w górę. Ten typ wygięcia stosuje się do obu sposobów jazdy – jest uniwersalny.
Rocker Early – wygięcie o tej nazwie stosowane jest przez markę Ronix. Cała powierzchnia deski jest wygięta, dzięki czemu deska doskonała jest do jazdy w parku.
Camber – rewolucyjna konstrukcja zakrzywienia camber to znów wynalazek marki Ronix. Wygięcie deski między wiązaniami jest odwrotne w porównaniu z innymi wakeboardami, to pozwala jazdę w odpowiedniej pozycji bez konieczności przenoszenia całej siły na tylną nogę. Takie wakeboardy stworzone są do jazdy za motorówką.

Typy powierzchni ślizgowych

Wakeboardy do cable parku mają spiekany (sintrowany) ślizg, który jest wytrzymały i mocny na przeszkodach. Z kolei wakeboardy za motorówkę mają ślizg ekstrudowany.
Sintered Base – wytrzymała powierzchnia ślizgowa przeznaczona do jazdy w parku na wszystkich typach przeszkód.
Enduro Base – powierzchnia zapewnia lepszy ślizg po wodzie przy jazdzie za motorówką, nie jest stosowna do jazdy w parku.

Krawędzie

Monocoque – mocna krawędź szkłolaminatowa. Technologię tę stosuje zazwyczaj marka Ronix.
Krypto Cable – Sidewall ABS krawędź bardzo dobrze wytrzymuje wstrząsy. Używana jest w modelach do cable parku.

Do czego służą kanaliki w powierzchni ślizgowej?

Im więcej kanalików i im głębsze są, tym prostsza jest jazda w zakrętach i lądowania po skokach. Nie są ale korzystne do jazdy na railach. Wakeboardy nie posiadające kanalików są maksymalnie dostosowane do jazdy na railach, ale za cenę trudnej jazdy po krawędziach i lądowań.

Dla kogo przeznaczone są stateczniki?

Stateczniki zastępują kanaliki i są przeznaczone do jazdy za motorówką. Wakeboardy do cable parku mają niższe stateczniki a większość riderów zdejmuje je.

Jakie są różnice w kształtach wakeboardów?

Kształt desek różni się i każdy rider wybiera go indywidualnie. Wakeboardy za motorówkę mają bardziej złożony wykrój czubka i ogona w porównaniu z wakeboardami do cable parku. Te drugie są raczej proste, ewentualnie mogą mieć specyficzny kształt dla łatwiejszego popu.

Hyperlite Baseline

Wakeboard Hyperlite Baseline

Zwrot i wymiana produktów

Zwrotu lub wymiany towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od daty doręczenia bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język