×
Godziny otwarcia w święta majowe: 8 maja ZAMKNIĘTE

Instrukcje użytkowania i konserwacji kupionych produktów

Snowboarding

Instrukcja użytkowania snowboardu

Snowboarding do dyscyplina sportowa, przy której można się poważnie zranić. Niektóre zranienia mogą nawet zagrażać życiu. Dlatego podczas jazdy dbaj na swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo ludzi wokół ciebie. Zawsze upewniaj się, że twój sprzęt jest w porządku, najlepiej oddaj go do kontroli specjalistom i dokładnie go przygotuj i zakonserwuj przed rozpoczęciem sezonu. Przed ani podczas jazdy nie używaj narkotyków i nie pij alkoholu. Zawsze dostosuj się do zaleceń górskich służb ratowniczych i dotrzymuj zasady bezpiecznego poruszania się w górach. Podczas jazdy bierz pod uwagę swe doświadczenie i zdolności, jeżeli jesteś początkującym to najlepiej jeździj z instruktorem lub dołącz do specjalnego kursu. Zawsze używaj smyczy (leash) do snowboardu, która zapobiega samowolnemu zjechaniu snowboardu ze stoku.

Jak wybrać snowboard – szczegółowy wpis na Blogu.

Konserwacja snowboardu

Zawsze przed rozpoczęciem sezonu trzeba zrobić regularną konserwację snowboardu i powtarzać ją dalej co 10 aż co 20 dni.

Zalecamy zaaplikować specjalny wosk na powierzchnię ślizgową. Na czysty i odtłuszczony ślizg nanosimy wosk przy pomocy żelazka (można zastosować i zwykłe stare żelazko, w tym wypadku prasować należy przy najniższej temperaturze). Gorący wosk wpije się do powierzchni ślizgu. Po wystygnięciu zdrapiemy warstwę wosku przy pomocy specjalnej cykliny, dzięki temu wosk pozostanie w porach ślizgu a ten stanie się doskonale gładkim. Powierzchnie można również wygładzić przy pomocy specjalnej szczotki i wyglansować fleecową szmatką. Jeżeli twój snowboard nie będzie regularnie woskowny, śnieg będzie przyklejał się i przymarzał a jazda nie będzie płynna. Woskuj deskę również po zakończeniu sezonu – zabezpieczysz tym konstrukcję snowboarda od wysuszania. Przed każdym woskowaniem zaleca się usunięcie starego wosku przy pomocy specjalnego usuwacza. Woskować można i za pomocą ciekłych wosków, które łatwo się aplikuje i można je stosować wprost na stoku. Krawędzie deski można zaostrzyć stosując specjalną ostrzałkę, lub oddać swój snowboard pod opiekę specjalistów, którzy przy pomocy profesjonalnych urządzeń wyszlifują krawędzie i powierzchnię ślizgową i usuną w ten sposób i najdrobniejsze zadrapania. Poważniejsze bruzdy można usunąc przy pomocy kofiksowych pręcików.

Chroń swój sprzęt podczas transportu, przenosząc go w specjalnym pokrowcu. Snowboard przechowywać należy w suchym i ciemnym środowisku.

Konserwacja snowboardu, opieka o powierzchnię ślizgową i krawędzie – szczegółowy wpis na blogu razem z wideem instrukcyjnym.

Instrukcja użytkowania i montażu wiązań snowboardowych

Wiązania snowboardowe, w odróżnieniu od narciarskich, nie odpinają się samowolnienie w razie wypadku, dlatego nie zapewniają ochrony przed niektórymi obrażeniami. Upewnij się, że twoje wiązania były regulowane i montowane przez przeszkolonych specjalistów.

Jeżeli rozmiar buta odpowiednio dopasowany jest do rozmiaru wiązania, to środek buta powinien znajdować się w środku osi wiązania. W przypadku, że to się nie zgadza, wiązanie należy uregulować przesunięciem jego ruchomej pięty.

Ważne jest aby palce i pęta butów wystawały po obu stronach deski w tej samej odległości od krawędzi. Uregulowanie jest możliwe przy pomocy dziur w dysku wiązania.

Kąt nachylenia highbacka wiązania można zmieniać za pomocą ruchomej śruby.

Długość strapów (pasków) należy ustawić tak, aby po zapięciu buta do wiązań, środek paska był na środku języka buta. Na pasku zębatym powinno zostać kilka wolnych ząbków aby możliwe było jeszcze dalsze ewentualne ściągnięcie wiązania.

Podczas dokręcania śrub mocujących silnie przytrzymuj dysk i dokręcaj śruby na przemian. Przed każdym użyciem upewnij się, że wszystkie śruby wiązania są prawidłowo dokręcone. Używaj tylko oryginalnych śrub dołączonych do wiązania.

Przed zastosowaniem wiązań oczyść je ze śniegu i lodu i sprawdzić ich funkcjonalność.

Instrukcja użytkowania i konserwacji butów snowboardowych

Do jazdy na desce stosuj wyłącznie buty specjalnie do tego przeznaczone. Buty snowboardowe muszą idealnie pasować do nogi i nigdzie nie uciskać. Pięta i koskta powinne być mocno trzymane przez but, pięta nie może się poruszać. Buty snowboardowe zazwyczaj posiadają wkładki z samodzielnym sznurowaniem, które ułatwiają suszenie. Przy zakładaniu butów najpierw załóż wkładkę i mocno ją zawiąż, następnie obuj but. Konieczne jest suszenie butów po każdym użyciu. Zalecamy wyjąć wkładkę i suszyć ją oddzielnie, ale nie wprost na kaloryferze! W celu prawidłowej konserwacji butów, używaj wyłącznie do tego celu przeznaczonych środków w zależności od zastosowanego materiału.

Instrukcja użytkowania i konserwacji kasków snowboardowych

Załóż kask i za pomocą paska dopasuj go do rozmiarów swojej głowy tak, aby mocno trzymał i było ci w nim wygodnie. Po zapięciu paska kask nie powinien się zbytnio poruszać. Upewnij się, że kask umożliwia ci widzenie. Kask jest przeznaczony wyłącznie do snowboardingu i narciarstwa. Nigdy nie powinien być używany do jazdy na pojazdach motorowych, wspinaczki i innych czynności, podczas których istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia lub zawieszenia się za pasek kasku. Kask snowboardowy jest tak zaprojektowany, aby podczas upadku absorbował część energii uderzenia. Dlatego w przypadku silniejszego uderzenia lub poważnego uszkodzenia kask należy natychmiastowo wymienić. W ten sposób uszkodzony kask nie może już odpowiednio chronić głowy przed urazami. Także po długim (wieloletnim) okresie używania należy kask wymienić, nawet jeśli wydaje się być w porządku. Należy regularnie sprawdzać, czy kask nie jest uszkodzony i czy nie brakuje żadnych części. Czyszcząc go stosuj wyłącznie wodę, łagodne mydło i miękką ściereczkę. Właściwości ochronne mogą ulec negatywnej zmianie przez zastosowanie lakierów, detergentów, chemikalii itp. Kask nie powinien być wystawiany temperaturze powyżej 62° C. Uwaga – takie temperatury mogą występować w słoneczny dzień wewnątrz samochodu! Niektórym obrażeniom nie można zapobiec, niezależnie od typu i jakości kasku.

Kaski snowboardowe muszą spełniać ścisłe warunki aby otrzymały certyfikaty CPSC, ASTM F 2040 oraz EN 1077.

Jak wybrać kask snowboardowy

Instrukcja użytkowania i konserwacji gogli snowboardowych

Gogle snowboardowe są przeznaczone wyłącznie do jazdy na nartach i snowboardzie. Nie mogą być stosowane jako okulary chroniące przed upadkiem lub uderzeniem. Chronią wyłącznie przed wiatrem, śniegiem, wilgocią i światłem słonecznym. Gogle nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia pojazdu.

Chcąc wyczyścić szybkę gogli, wyjmij ją z oprawek i delikatnie wymyj mydłem pod bieżącą wodą. Nie należy stosować chemicznych ani innych środków czyszczących. Jeśli wewnętrzna powierzchnia szybki jest wilgotna to może stać się bardziej podatna na zadrapania, dlatego nieocieraj ją i pozwól jej wysuszyć się na powietrzu w temperaturze pokojowej! Nie odkładaj gogli szybką w dół, może się podrapać. Gogle przechowywuj w pokrowcu na suchym miejscu i nie wystawiaj ich temperaturze powyżej 50 ° C. Uwaga – takie temperatury mogą występować w słoneczny dzień wewnątrz samochodu!

Instrukcja użytkowania i konserwacji ochraniaczy

Do jazdy na snowboardzie warto wyposażyć się w ochraniacze, przedewszystkim ochraniacz kręgosłupa, ewentualnie szorty ochronne. Przed użyciem upewnij się, że wybrałeś odpowiednią wielkość ochraniacza. Musi on obejmować całą część ciała, która wymaga ochrony. Ochraniacz powinien być ustawiony tak, aby jak najbardziej przylegał do ciała, nie poruszał się i nie odzierał użytkownika.

Ochraniacze zapewniają ochronę przed urazami podczas upadków i uderzeń. Po każdym upadku konieczne trzeba sprawdzić, czy ochraniacz jest w porządku i czy nadal działa tak jak powinien! W przypadku uszkodzenia należy go wymienić. Celem ochraniaczy jest absorbowanie siły upadku lub uderzenia. Ochraniacz kręgosłupa wygina się w przód i w tył - zbyt sztywny ochraniacz mogł by przenieść siłę wywołaną upadkiem poza chronioną strefę i zranić naprzykład szyję. Nadmierne skręcanie i wyginanie ochraniacza może obniżyć jego zdolności ochronne. Ochraniacze należy myć wilgotną ściereczką, nie prać i nie zanurzać w wodzie.

Ochraniacze snowboardowe muszą spełniać ścisłe warunki aby otrzymały certyfikaty EN 1621/2 i EN 1621/1.

Instrukcja użytkowania i konserwacji odzieży snowboardowej. 

Odzież snowboardowa ma charakter techniczny. Jest to odzież funkcjonalna, która jest nieprzemakalna i oddychalna. Właściwości te zawdzięcza membranie znajdującej się pod wierzchnią warstwą, która zarazem przepuszcza molekuły pary wodnej i zapobiega przenikaniu wody. Impregnacja na wierzchniej powierzchni odzieży zapewnia błyskawiczne ściekanie wody.

Miara nieprzemakalności jest określona jako wysokość słupka wody, który nie przeniknie materii (zwykle w milimetrach, np. 10 000 mm). Oddychalność podawana jest w jednostkach g/ m²/24h (np.10000g oznacza, że z 1 m² materii wyparuje w ciągu doby 10 wody).

Aby wierzchnia odzież funkcjonowała tak jak należy, zalecamy ubierać pod nią bieliznę funkcyjną – według zasady trzech warstw:

  • warstwa transportująca przewodzi wilgoć z powierzchni ciała, nie wchłania jej
  • warstwa izolacyjna - zapobiega wchłanianiu wilgoci, obejmuje odzież polarową o różnej gramaturze i wykończeniach powierzchniowych
  • ochronna warstwa zewnętrzna - wodoodporna i oddychalna

Zalecamy prać odzież snowboardową jak najrzadziej. Każde pranie wpływa negatywnie na jej właściwości. Do prania odpowiednia jest specjalna emulsja piorąca, która nie zawiera fosforanów, wybielaczy i substancji zmiękczających oraz zapachowych. Podczas prania w pralce należy usunąć wszystko to, co mogłoby uszkodzić materiał mechanicznie - zapomniane rzeczy w kieszeniach, rzepy należy zapiąć aby nie porysowały materiału. Odzieży przed praniem nie wolno zanurzać w wodzie a po praniu nie wolno jej odwirowywać. Należy ją suszyć w pozycji wiszącej, nikdy w suszarce automatycznej. Przy praniu i konserwacji odzeży przestrzegaj oznaczeń na metce ubrania! Do butów snowboardowych noś specjalne skarpetki frotte z wysoką golenią, piętami i palcami w celu ochrony przed otarciami.

Instrukcja użytkowania i konserwacji rękawic snowboardowych

Rękawice snowboardowe powinny być dokładnie dopasowane do twoich rąk, ani za duże, ani za małe. Rękawice chronią przed zimnem, deszczem i śniegiem. Zazwyczaj wewnątrz rękawicy znajduje się wkładka z polaru (fleece’u), którą wyjmuje się podczas suszenia. Nie nwolno suszyć rękawic bezpośrednio na kaloryferze! Do konserwacji rękawic snowboardowych zaleca się stosować te same zasady co do konserwacji innej odzieży snowboardowej. Wyjątkiem są rękawice skórzane, których dotyczą zasady konserwacji materiałów skórzanych. Zawsze dostosuj się do symboli i znaków na produkcie.

Freeriding

Instrukcja użytkowania rakiet śnieżnych

Rakiety śnieżne znajdujące się w naszej ofercie przeznaczone są do spędzania wolnego czasu w bezpiecznym terenie w pobliżu obszarów zaludnionych, nie służą do alpinizmu.

Rakiety przymocowywane są do butów (jakichkolwiek zimowych butów outdoorowych) za pomocą pasków, które są częścią produktu. Pięta i czubek buta są mocno przymocowane. Pięta może być trwale przymocowana do rakiety lub luźna tak, jak na nartach biegowych. Wybrane typy rakiet są wyposażone w podkładkę do poruszania się na stoku i przednim kolcem.

Rakiety śnieżne wykonane są z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości. Są przeznaczone do chodzenia lub biegu w zaśnieżonym terenie. Rakiet nie powinno się używać tam, gdzie teren nie jest całkowicie zaśnieżony lub w miejscach, grzie może dojść do ich uszkodzenia np. nagie skały, kamienie, itp. Po użyciu omyj je bieżącą wodą i wysusz w ciepłym miejscu. Aby zapobiec ich deformacji nie odkładaj rakiet w blizkości ognia! Do transportu używaj ochronnych pokrowców na kolce, które znajdują się na spodzie rakiet.

Wakeboarding

Ostrzeżenie

Wakeboarding może prowadzić do poważnych obrażeń, nawet śmiertelnych. Aby zmniejszyć ryzyko urazu należy przestrzegać kilku prostych zasad.

  • zawsze miej kontrolę nad wakeboardem i nie jeździj przy szybkościach, które są ponad twe siły
  • prędkość wyciągu lub motorówki musi umożliwiać rozsądną kontrolę i stabilną jazdę
  • wybierz odpowiedni rozmiar wakeboardu i wiązań
  • używaj go tylko na wodzie, wakeboardu nie należy używać w płytkiej wodzie lub w pobliżu brzegu, przystani, pływaków lub innych obiektów pływających
  • zawsze zakładaj certyfikowaną kamizelkę w odpowiednim rozmiarze
  • początkującym polecamy odwiedzenie kursu prowadzonego przez doświadczonych instruktorów

Instrukcja użytkowania wakeboardu

Przed użyciem wakeboardu zapoznaj się z lokalnymi przepisami i ryzykiem związanym z wakeboardingiem. Zawsze starannie oceń swoje umiejętności i stan zdrowotny. Podczas jazdy nie używaj alkoholu i innych środków odurzających. Przed jazdą należy sprawdzić swój sprzęt, śruby, krawędzie i powierzchnię ślizgową. Przy jaździe za motorówką dokładnie sprawdź zamontowanie linki holowniczej. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy lub usterki należy skontaktować się ze specjalistą. Na motorówce oprócz kierowcy powinna być inna osoba, która służy jako obserwator. Użytkownik wakeboardu i obserwator powinni razem uzgodnić sygnały do różnych sytuacji.

Odbicia od podłoża i z mola mogą zwiększać ryzyko obrażeń lub śmierci. Używaj wakeboardu zawsze na wodzie. Lina musi być napięta, nagłe wstrząsy może mogą wywołac obrażenia ridera lub uszkodzenie liny.

Konserwacja wakeboardu

W żadnym wypadku ślizg wekeboardu nie może być woskowany, lakierowany lub jakkolwiek modyfikowany. Wakeboard należy czyścić wodą i mydłem. Po jazdzie w słonej wodzie zawsze przepłukaj go wodą. W razie usterek skontaktuj się specjalistycznym serwisem.

Długotrwała ekspozycja wakeboardu na działanie promieni słonecznych może powodować blaknięcie kolorów, tego gwarancja nie dotyczy. Jeżeli akurat nie jeździsz to przechowywuj swój wakeboard w pokrowcu.

Instrukcje użytkowania i konserwacja wakeskate’u

Użytkowania i konserwacji wakeskate’u dotyczą te same reguły co obsługi i konserwacji wakeboardu.

Instrukcje użytkowania i konserwacja wakesurfu

Użytkowania i konserwacji wakesurfu dotyczą te same reguły co obsługi i konserwacji wakeboardu.

Instrukcje użytkowania i montażu wiązań wakeboardowych

Wybierz odpowiedni rozmiar wiązania wakeboardowego. Przed jego obuciem namocz go w wodzie i dopiero potem przymocuj wygodnie do nogi. Wiązanie musi być dobrze dopasowane do nogi, nie może być zbyt ściągnięte. Podczas silnego wstrząsu wiązanie może się poluzować i uwolnić stopę, to często zapobiega urazom nóg. Wiązania wakeboardowe przymocuj do deski za pomocą oryginalnych śrub dołączonych do opakowania.Ważne jest, aby wiązanie znajdowało się w środku, mianowicie palce i pięty wiązania muszą znajdować się w tej samej odległości od krawędzi. Wakeboard w odróżnieniu do snowboardu montuje się jako tzw. Twin tip, tzn. prawe i lewe wiązania są w takiej samej odległości od czubka i ogonu wakeboardu. Uwaga - niektórzy producenci używają śrub z gwintem Witworha zamiast europejskiego gwintu. Takie wiązania nie można prawidłowo przymocować do deski i należy odwiedzić specjalistyczny serwis, który wymieni śruby.

Przymocowywania wiązań „System” od Hyperlite dotyczą te same zasady, co klasycznych wiązań wakeboardowych.

Instrukcja użytkowania kasków wakeboardowych

Załóż kask i za pomocą paska dopasuj go do rozmiarów swojej głowy tak, aby mocno trzymał i było ci w nim wygodnie. Po zapięciu paska kask nie powinien się zbytnio poruszać. Upewnij się, że kask umożliwia ci widzenie. Kask jest przeznaczony wyłącznie do sportów wodnych. Nigdy nie powinien być używany do jazdy na pojazdach motorowych, wspinaczki i innych czynności, podczas których istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia lub zawieszenia się za pasek kasku. Kask wakeboardowy jest tak zaprojektowany, aby podczas upadku absorbował część energii uderzenia. Dlatego w przypadku silniejszego uderzenia lub poważnego uszkodzenia kask należy natychmiastowo wymienić. W ten sposób uszkodzony kask nie może już odpowiednio chronić głowy przed urazami. Także po długim (wieloletnim) okresie używania należy kask wymienić, nawet jeśli wydaje się być w porządku. Należy regularnie sprawdzać, czy kask nie jest uszkodzony i czy nie brakuje żadnych części. Czyszcząc go stosuj wyłącznie wodę, łagodne mydło i miękką ściereczkę. Właściwości ochronne mogą ulec negatywnej zmianie przez zastosowanie lakierów, detergentów, chemikalii itp. Kask nie powinien być wystawiany temperaturze powyżej 62° C. Uwaga – takie temperatury mogą występować w słoneczny dzień wewnątrz samochodu! Niektórym obrażeniom nie można zapobiec, niezależnie od typu i jakości kasku.

Kaski do sportów wodnych muszą spełniać ścisłe warunki aby otrzymały certyfikat EN 1385.

Instrukcja obsługi wakeboardowych kamizelek

Istnieją 2 rodzaje kamizelek wakeboardowych - certyfikowane i niecertyfikowane. Certyfikowane kamizelki ratunkowe spełniają ścisłe warunki jakości i służą jako narzędzia ratownicze w razie upadków i uderzeń o powierzchnię wody. Oprócz tego, że absorbują wstrząsy, to unoszą w wodzie. Kamizelki ratunkowe zaleca się zwłaszcza dzieciom, poczžatkującym i wszystkim, którzy chcą mieć maksymalną ochronę. Niecertyfikowane kamizelki służą jedynie do łagodzenia wstrząsów, nie unoszą w wodzie.

Przed użyciem kamizelki należy skontrolować przede wszystkim szwy i zamek błyskawiczny. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenie materiału, łączeń, szwów, wewnętrznej podszewki lub innych części, skontaktuj się ze sprzedawcą w celu naprawy lub wymiany produktu.

Kamizelka musi ściśle przylegać do ciała. Jeśli jest luzna nawet po dokręcaniu paska regulacyjnego, oznacza to, że kamizelka jest za duża i potrzebny jest mniejszy rozmiar. Upewnij się, że kamizelka nie przeszkadza ci w ruchu i oddychaniu. Bierz pod uwagę fakt, że po namoczeniu ​​części neoprenowe mogą rozciągnąć się aż o 5%.

Po każdym użyciu kamizelkę należy przepłukać słodką wodą i suszyć na drewnianym lub plastikowym wieszaku, nie na drucianym. Nie susz bezpośrednio na słońcu. Co jakiś czas wypierz ręcznie kamizelkę w letniej wodzie za pomocą odpowiedniego detergentu. Nie używaj pralki ani suszarki do prania kamizelki. Nie wybielaj. Kamizelkę przechowywuj w chłodnym i suchym miejscu.

Instrukcje użytkowania pianki neoprenowej

Przed użyciem kamizelki należy skontrolować przede wszystkim szwy i zamek błyskawiczny. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenie materiału, łączeń, szwów, zamków lub innych części, skontaktuj się ze sprzedawcą w celu naprawy lub wymiany produktu.

Upewnij się, że pianka nie przeszkadza ci w ruchu i oddychaniu. Bierz pod uwagę fakt, że po namoczeniu ​​części neoprenowe mogą rozciągnąć się aż o 5%.

Po każdym użyciu piankę należy przepłukać słodką wodą i suszyć na drewnianym lub plastikowym wieszaku, nie na drucianym. Nie susz bezpośrednio na słońcu (promieniowanie UV może spowodować bladnięcie kolorów). Co jakiś czas wypierz ręcznie piankę w letniej wodzie za pomocą odpowiedniego detergentu. Nie używaj pralki ani suszarki do prania kamizelki. Nie wybielaj. Piankę przechowywuj w chłodnym i suchym miejscu.

Longboarding i skateboarding

Ostrzeżenie

Longboarding/skateboarding to niebezpieczna dyscyplina, która może doprowadzić do obrażeń a nawet śmierci. Należy zachować szczególną ostrożność, zawsze nosić kask, ochraniacze i buty z suchą, nie ślizgającą się podeszwą. Jazdę, teren i prędkość należy dostosować do swoich umiejętności i kondycji. Przed rozpoczęciem jazdy lub w jej trakcie nie należy spożywać alkoholu i innych środków odurzających. Początkujący powinni trenować w obecność innej osoby. Longboard/deskorolkę stosuj zgodnie z ich przeznaczeniem.

Instrukcja użytkowania Longboardu/deskorolki

Longboard/deskorolka powinny być stosowane tylko w miejscach, które są do tego odpowiednie. Te miejsca powinny mieć suchą i czystą powierzchnię a w ich pobliżu nie powinny poruszać się żadne pojazdy motorowe. Ani longboardzista, ani skater nie jest uczestnikiem ruchu drogowego, longboard/deskorolka nie są przeznaczone do poruszania się pomiędzy pojazdami samochodowymi.

Przed każdą jazdą należy sprawdzić stan kółek, łożysk, trucków i śrub. Wszystkie śruby powinny być dokręcone. Na Longboardzie/deskorolce nie wykonuj żadnych zmian, które mogły by zagrozić bezpieczeństwu jego użytkowania. Przy częstym luzowaniu i dokręcaniu nakrętek samozabezpieczających może dojść do pogorszenia ich właściwości.

Przeprowadzaj regularne kontrole, aby upewnić się, że deska nie ma pęknięć lub odprysków.

Jak wybrać longboard? - wideo z Martinem Kratochvílem

Konserwacja longboardu/deskorolki

Produkt należy czyścić tylko suchą lub wilgotną ściereczką. Nie powinno się używać żadnych specjalnych detergentów. Przed i po każdym użyciu należy sprawdzić czy Longboard/deskorolka nie ma widocznych oznak uszkodzenia lub zużycia. Dla własnego bezpieczeństwa należy używać tylko oryginalnych części zamiennych. Jeżeli część Longboardu/deskorolki jest uszkodzona lub pojawią się ostre krawędzie, nie piwinieneś już na nim/niej jeździć. Longboard/deskorolkę przechowuj w bezpiecznym miejscu, gdzie nie dojdzie do jego/jej uszkodzenia i gdzie nie zrobi nikomu krzywdy.

Longboard/deskorolkę należy szczególnie chronić przed narażeniem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Przechowywanie w zacienionym miejscu znacznie przedłuża żywotność produktu.

Instrukcja uytkowania kasków longboardowych

Załóż kask i za pomocą paska dopasuj go do rozmiarów swojej głowy tak, aby mocno trzymał i było ci w nim wygodnie. Po zapięciu paska kask nie powinien się zbytnio poruszać. Upewnij się, że kask umożliwia ci widzenie. Kask jest przeznaczony wyłącznie do jazdy na deskorolce, longboardzie i rowerze. Nigdy nie powinien być używany do jazdy na pojazdach motorowych, wspinaczki i innych czynności, podczas których istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia lub zawieszenia się za pasek kasku. Kask jest tak zaprojektowany, aby podczas upadku absorbował część energii uderzenia. Dlatego w przypadku silniejszego uderzenia lub poważnego uszkodzenia kask należy natychmiastowo wymienić. W ten sposób uszkodzony kask nie może już odpowiednio chronić głowy przed urazami. Także po długim (wieloletnim) okresie używania należy kask wymienić, nawet jeśli wydaje się być w porządku. Należy regularnie sprawdzać, czy kask nie jest uszkodzony i czy nie brakuje żadnych części. Czyszcząc go stosuj wyłącznie wodę, łagodne mydło i miękką ściereczkę. Właściwości ochronne mogą ulec negatywnej zmianie przez zastosowanie lakierów, detergentów, chemikalii itp. Kask nie powinien być wystawiany temperaturze powyżej 62° C. Uwaga – takie temperatury mogą występować w słoneczny dzień wewnątrz samochodu! Niektórym obrażeniom nie można zapobiec, niezależnie od typu i jakości kasku.

Kaski na deskorolkę i longboard wodnych muszą spełniać ścisłe warunki aby otrzymały certyfikaty Class B a EN 1078.

Instrukcje dotyczące longboardowych ochraniaczy

Przy jazdzie na Longboardzie/deskorolce zawsze noś ochraniacze, zwłaszcza ochraniacze nadgarstka, kolan i łokci. Przed użyciem należy się upewnić, że wybrałeś odpowiednią wielkość ochraniaczów. Zazwyczaj odpowiada ona zwykłym rozmiarom odzieżowym (S, M, L ...). Ochraniacze muszą dokładnie przylegać do stawów konkretnych kończyń, nie mogą być luźne a rzep musi być wystarczająco długi, aby całą powierzchnią przyległ do drugiej części zapięcia.

Ochraniacze chronią przed otarciami, a nie przed urazem. Po każdym upadku konieczne jest, aby sprawdzić, czy ochraniacz jest w porządku, a jego funkcjonowanie nie jest ograniczone! W przypadku, gdy ochraniacz jest uszkodzony, należy go wymienić. Celem ochraniaczy jest absorbowanie siły upadku lub uderzenia.

Ochraniacze myj za pomocą gąbki, mydła i letniej wody. Nie pierz i nie umieszczaj w pobliżu kaloryferów.

Koserwacja tkanin odzieżowych

Podczas prania, czyszczenia, suszenia i prasowania należy zawsze dostosuj się do instrukcji wyrażonych symbolami na metce wprost na produkcie.

Konserwacja butów sportowych i butów codziennego użytku

Do konserwacji butów używaj środków przeznaczonych wyłącznie do tego celu (informacje o materiale uzyskasz za pomocą piktogramów umieszczonych na bucie).

Symbole dotyczące konserwacji tkanin

Najczęściej stosowane włókna do produkcji tkanin

Piktogramy na butach

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język