Jak wybrać kurtkę snowboardową

Poradnia - snowboard

27. października 2019 | 0 komentarzy

Odzież snowboardowa nie różni się od siebie tylko kształtem i kolorem, ale także stopniem wodoodporności i paroprzepuszczalności , stopniem grubości izolacji i różnymi  pojedyńczymi częściami (ilość otworów wentylacyjnych, odpinany kaptur itd.).

Rozmiar kurtki

Kurtka na snowboard musi być wystarczająca duża, by podczas ruchu zawsze okrywała całe ciało. Próbując kurtkę, ubierz pod nią ubranie, w którym zwykle jeździsz. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniej kurtki nie krępuj się i skontaktuj się z nami, jesteśmy gotowi zmierzyć  i podać Ci rozmiary konkretnych kurtek.

Ocieplaną czy bez izolacji?

Kurtki snowboardowe posiadają różne stopnie izolacji. Lekka kurtka bez izolacji, która ma z wewnątrz tylko podszywkę w postacie siatki, będzie dobrze odprowadzać wilgoć i pot. Zakłada się, że nosząc ją będziesz w bezustannym ruchu. Jeżeli jednak lubisz odpocząć i nie spocisz się zbytnio podczas jazdy, wybierz raczej ocieplaną kurtkę. Odprowadza wilgoć wolniej, ale daje znacznie więcej ciepła.

Otwory wentylacyjne

Chociaż ubiór snowboardowy cechuje się wysoką miarą paroprzepuszczalności, to podczas wielkiego wysiłku ciało poci się w znacznie większym stopniu. Aby zapobiec kondensacji pary na wewnętrznej powierzchni ubioru, kurtki i spodnie snowboardowe są zazwyczaj wyposażone w otwory wentylacyjne, które są otwierane lub zamykane przy pomocy zamka błyskawicznego. Umieszczane są pod pachami i na bokach spodni, ewentualnie na plecach lub po wewnętrznej stronie spodni. Można je z łatwością otworzyć i szybko przewietrzyć ubiór.

Pas przeciwśnieżny – snowcatcher

Kurtki snowboardowe posiadają z wewnętrznej strony pas przeciwśnieżny. Chroni on ciało przed śniegiem i wiatrem. Czasami można go odpiąć od kurtki. Pas zaopatrzony jest w gumkę i można go przypiąć do niektórych spodni.

Następne wpisy z kategorii Poradnia - snowboard

Kalendarz wydarzeń

Szczegółowy kalendarz »

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język