Plecy

Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2

Kolekcja lato 2024

Bestseller Bestseller

Bestseller Bestseller

Ronix stworzył zabawną deskę parkową z najbardziej miękką i elastycznym tipem i tailiem bez wpływu na elastyczność w środku rdzenia. Dzieje się tak… szczegółowy opis

2 713 zł

 • Darmowa dostawa!
 • Dostarczymy najpóźniej w środę 26. 6.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2

Ronix stworzył zabawną deskę parkową z najbardziej miękką i elastycznym tipem i tailiem bez wpływu na elastyczność w środku rdzenia. Dzieje się tak dzięki technologii Springbox 2. Będziesz cieszyć się większym poczuciem pewności w prasach, jednocześnie sprawiając, że każde odbicie będzie znacznie bardziej efektywne. Krótko mówiąc, możesz pochylić się nad tą deską i cieszyć się energiczną, pełną popu jazdą. Modele Kinetik Project mają również łagodniejszy rocker dla szybszej jazdy i największe kanały Grip & Release dla zwiększenia przyczepności.

Uwaga! Mechaniczne uszkodzenie wakeboardu spowodowane jazdą po przeszkodach lub skokami może prowadzić do usterki, która nie może być objęta gwarancją.

Specyfikacje

 • Przeznaczenie: Cable park
 • Poziom: zaawansowany
 • TPU Graphic Top Sheet
 • Continuous Rocker - ugięcie zaczyna się nieco za tipem / tailem i ma łagodniejszą, ale płynniejszą progresję. Pozwala na stały poślizg, rozwijając większe prędkości i stabilne lądowania podczas trików. Zapewnia szybki, przewidywalny i łatwy start.
 • Vertical wood + Springbox 2 construction - mocny i wytrzymały pionowy rdzeń paulownia jest uzupełniony technologią Springbox 2, która składa się z różnych głębokości rdzenia w obszarze tip i tail, dzięki czemu deska jest bardziej elastyczna i miękka w tych obszarach. Podniesione obszary Springbox są wzmocnione wytłaczanymi usztywnieniami, aby zapewnić lepszą amortyzację podczas pressów.
 • Targeted Tip/Tail Flex - dla riderów, którzy preferują bardziej miękki tip i tail do technicznych skrętów i lepszego odbijania się od przeszkód.
  • Tip/Tail flex: 58
  • Center flex: 85
 • Magic Carpet Top / Base Glass - ciągłe innowacje w materiałach z włókna szklanego zapewniają optymalne warunki dla wiązania żywicy i wytrzymałości strukturalnej.
 • Speedwalls - wytrzymałe krawędzie dla lepszego poślizgu i prędkości, zastosowany uretan sprawia, że krawędzie są trwałym zderzakiem.
 • Monocoque Construction - połączenie górnej i dolnej laminacji w jedną, co zapewnia większą sztywność skrętną, odporność na uderzenia boczne i zapobiega rozwarstwianiu.
 • Sintered Base Sheet - ekskluzywny spiekany ślizg, który jest bardzo trwały, szybki i zachowuje swoją wytrzymałość.
 • Inserty M6 - więcej gwintów umożliwiających idealne dopasowanie, mają krótszy profil i zapewniają lepszy kontakt z deską bez utraty wytrzymałości.
Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2 2024

Parametry

Waga ridera (kg)
144 -75
150 64-86
156 75+

Jak wybrać wakeboard?

Niezależnie od tego, czy na wakeboardzie jeździsz od jakiegoś czasu, czy jesteś zupełnym początkującym, jest parę spraw, o których powinieneś wiedzieć. W naszej ofercie możesz wybierać z wakeboardów topowych marek Hyperlite i Ronix.

Najważniejszymi kryteriami podczas wyboru sprzętu wakeboardowego są jego rozmiary, wygięcie i preferowany styl jazdy. Pod uwagę trzeba również brać indywidualne zdolności. Jeżeli jesteś początkującym będzie Ci wystarczyć tańsza deska, która ma bardziej wyraźne kanaliki w podstawie ślizgowej. Łatwiej się steruje i pozwala robić błędy. Droższe wakeboardy, przede wszystkim pro modele, oferują już bardzo specyficzne warunki jazdy, które docenią doświadczeni wakeboarderzy.

Rozmiary wakeboardu

Głównym miernikiem rozmiaru deski jest Twoja waga. Według prostej tabeli możesz łatwo i szybko stwierdzić, jaka wielkość jest zalecana dla Twojej wagi. Na naszych stronach tabelę znajdziesz zawsze w szczegółach produktu. Do każdej kategorii wagi zazwyczaj pasuje kilka długości wakeboardu.

Krótsze deski są bardziej odpowiednie dla początkujących riderów. Są wolniejsze, ale zarazem łatwiej się z nimi robi triki i manewruje w powietrzu. 
Dłuższe deski polecamy bardziej zaawansowanym i doświadczonym riderom. Lepiej trzymają się na powierzchni wody, więc są szybsze, ale trudniej je kontrolować podczas skoku.

Będziesz jeździł za motorówką czy w cable parku?

Wakeboard wybieraj również według tego, gdzie zamierzasz zazwyczaj jeździć. W naszej ofercie wakeboardy rozdzieliliśmy na deski do cable parku lub za motorówkę. Na to nawiązują kolejne parametry, przede wszystkim zastosowana powierzchnia ślizgowa czy ilość i rodzaj stateczników (finów).

Do cable parku wybierz deskę z wytrzymałym ślizgiem

Jeżeli kusi Cię jazda w cable parku i skoki przez przeszkody, wybierz deskę z wytrzymałym ślizgiem, który będzie chronił deskę podczas jazdy na railach i kickerach. Deski do jazdy w cable parku powinny mieć usuwalne stateczniki, które zdejmujemy jeżdżąc po przeszkodach.

Wideo: Hyperlite Union

 

Za motorówkę wybierz wakeboard z statecznikami

Jeżdżąc za motorówką, możesz zabrać dowolny wakeboard. Najlepiej taki, który ma cztery usuwalne stateczniki lub ewentualnie sześć stateczników, z których cztery są na stało profilowane (molded-in) i dwa środkowe, które można zdjąć. Im więcej stateczników, tym szybsza i stabilniejsza jazda. Stateczniki ułatwiają jazdę na krawędziach i lądowanie. Jeżeli jesteś początkującym, w zupełności wystarczą Ci dwa stateczniki, które zapewnią znakomitą stabilność. Niektórzy riderzy preferują jazdę bez stateczników, tzw. „finless”, która jednak wymaga doświadczenia i opanowania techniki. Taka deska łatwo ślizga się po wodzie i trudno na niej utrzymać kierunek.

Wideo: JD Webb - Hyperlite Relapse

 

Wygięcie wakeboardu (rocker) decyduje o właściwościach deski

Continuous Rocker – istnieje mnóstwo różnych wygięć rocker. Każdy rocker skonstruowany jest na potrzeby danego modelu i jego stylu jazdy. Rocker stosowany jest zazwyczaj u wakeboardów przeznaczonych do parków.
Stage Rocker – ten unikatowy typ wygięcia do jazdy za motorówką ma wklęsły kształt. Dzięki temu ma lepszy slide po falach i trudno na nim złapać krawędź.
Rocker Late – deska jest prosta między wiązaniami, ogon i czubek są wygięte w górę. Ten typ wygięcia stosuje się do obu sposobów jazdy – jest uniwersalny.
Rocker Early – wygięcie o tej nazwie stosowane jest przez markę Ronix. Cała powierzchnia deski jest wygięta, dzięki czemu deska doskonała jest do jazdy w parku.
Camber – rewolucyjna konstrukcja zakrzywienia camber to znów wynalazek marki Ronix. Wygięcie deski między wiązaniami jest odwrotne w porównaniu z innymi wakeboardami, to pozwala jazdę w odpowiedniej pozycji bez konieczności przenoszenia całej siły na tylną nogę. Takie wakeboardy stworzone są do jazdy za motorówką.

Typy powierzchni ślizgowych

Wakeboardy do cable parku mają spiekany (sintrowany) ślizg, który jest wytrzymały i mocny na przeszkodach. Z kolei wakeboardy za motorówkę mają ślizg ekstrudowany.
Sintered Base – wytrzymała powierzchnia ślizgowa przeznaczona do jazdy w parku na wszystkich typach przeszkód.
Enduro Base – powierzchnia zapewnia lepszy ślizg po wodzie przy jazdzie za motorówką, nie jest stosowna do jazdy w parku.

Krawędzie

Monocoque – mocna krawędź szkłolaminatowa. Technologię tę stosuje zazwyczaj marka Ronix.
Krypto Cable – Sidewall ABS krawędź bardzo dobrze wytrzymuje wstrząsy. Używana jest w modelach do cable parku.

Do czego służą kanaliki w powierzchni ślizgowej?

Im więcej kanalików i im głębsze są, tym prostsza jest jazda w zakrętach i lądowania po skokach. Nie są ale korzystne do jazdy na railach. Wakeboardy nie posiadające kanalików są maksymalnie dostosowane do jazdy na railach, ale za cenę trudnej jazdy po krawędziach i lądowań.

Dla kogo przeznaczone są stateczniki?

Stateczniki zastępują kanaliki i są przeznaczone do jazdy za motorówką. Wakeboardy do cable parku mają niższe stateczniki a większość riderów zdejmuje je.

Jakie są różnice w kształtach wakeboardów?

Kształt desek różni się i każdy rider wybiera go indywidualnie. Wakeboardy za motorówkę mają bardziej złożony wykrój czubka i ogona w porównaniu z wakeboardami do cable parku. Te drugie są raczej proste, ewentualnie mogą mieć specyficzny kształt dla łatwiejszego popu.

Ronix Kinetik Project Springbox 2

Wakeboard Ronix Kinetik Project Springbox 2

Zwrot i wymiana produktów

Zwrotu lub wymiany towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od daty doręczenia bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język