Plecy

Wakeboard Hyperlite Union Dom Guehrs Ltd. 143

Kolekcja lato 2024

Nie przegap tegorocznej limitowanej edycji Union, współpracy Hyperlite z riderem Domem Gührsem. Jego ponadczasowy styl idzie w parze z kształtem,… szczegółowy opis

2 848 zł

 • Darmowa dostawa!
 • Dostarczymy najpóźniej w czwartek 23. 5.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Wakeboard Hyperlite Union Dom Guehrs Ltd. 143

Nie przegap tegorocznej limitowanej edycji Union, współpracy Hyperlite z riderem Domem Gührsem. Jego ponadczasowy styl idzie w parze z kształtem, który pokochali wakeboardziści na całym świecie. Dom przyjaźni się z Union od ponad pięciu lat, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że widziałeś ich razem wykonujących więcej niż kilka wypasionych sztuczek.

Deska Union jest zbudowana na drewnianym rdzeniu Woodlite w połączeniu z Power Press Rocker, który robi dokładnie to, czego można się spodziewać - trzyma cię w pressach. Tip & Tail wklęsłe trzymają się przeszkód i można rozpocząć niekończące się godziny zabawy w parku. Uretanowa ścianka boczna i spiekany ślizg zapewniają trwałość, która zapewni kilka wspaniałych sezonów wakeboardowych.

Uwaga! Mechaniczne uszkodzenie deski wakeboardowej spowodowane jazdą po przeszkodach lub skokami może prowadzić do usterki, która nie może być objęta gwarancją.

Specyfikacje

 • Board Flex: 2/5
 • Woodlite Core - wytrzymały, lekki i żywy rdzeń wykonany w 100% z drewna paulownia
 • Power Press Rocker - większy kick na końcu deski pozwala riderowi lepiej zanurzyć się w pressach na tipie i tailu wakeboardu
 • Mid-Body Channels - kanały, które łączą się z podstawą deski i pozwalają na luźniejsze, bardziej zabawne odczucia na wodzie
 • Full Beveled Edge - ścięte krawędzie deski wybaczają błędy na przeszkodach i poprawiają poślizg na wodzie, zapobiegając w ten sposób niechcianym kolizjom
 • Concave Tip/Tail Base Design - wklęsły tip i tail zapewniają większą kontrolę nad deską
 • Sintered Base - najmocniejszy i najtrwalszy ślizg Hyperlite to doskonały wybór do parków linowych
 • Urethane Sidewall - uformowany uretan płynnie wygina się wraz z deską wakeboardową i łączy górny i dolny laminat, tworząc w pełni zintegrowaną konstrukcję
 • Inserty M6 - pewniejsze mocowanie śrub do insertów i lepsza przyczepność wiązania
 • Aaron Stumpf - Aaron Stumpf kieruje zespołem badawczo-rozwojowym w Hyperlite, który kształtuje wiele z ich najlepiej sprzedających się wakeboardów i surfboardów. Aaron jest specjalistą od projektowania produktów z 25-letnim doświadczeniem w tworzeniu procesów produkcyjnych i innowacyjnych wzorów projektowych w Hyperlite
Wakeboard Hyperlite Union Dom Guehrs Ltd. 143 2024

Parametry

Twardość
143 2

Tabela rozmiarów

DŁUGOŚĆ WAKEBOARDU (cm) 138 143 147
WAGA RIDERA (kg) 57-79 66-86 77+
 

Jak wybrać wakeboard?

Niezależnie od tego, czy na wakeboardzie jeździsz od jakiegoś czasu, czy jesteś zupełnym początkującym, jest parę spraw, o których powinieneś wiedzieć. W naszej ofercie możesz wybierać z wakeboardów topowych marek Hyperlite i Ronix.

Najważniejszymi kryteriami podczas wyboru sprzętu wakeboardowego są jego rozmiary, wygięcie i preferowany styl jazdy. Pod uwagę trzeba również brać indywidualne zdolności. Jeżeli jesteś początkującym będzie Ci wystarczyć tańsza deska, która ma bardziej wyraźne kanaliki w podstawie ślizgowej. Łatwiej się steruje i pozwala robić błędy. Droższe wakeboardy, przede wszystkim pro modele, oferują już bardzo specyficzne warunki jazdy, które docenią doświadczeni wakeboarderzy.

Rozmiary wakeboardu

Głównym miernikiem rozmiaru deski jest Twoja waga. Według prostej tabeli możesz łatwo i szybko stwierdzić, jaka wielkość jest zalecana dla Twojej wagi. Na naszych stronach tabelę znajdziesz zawsze w szczegółach produktu. Do każdej kategorii wagi zazwyczaj pasuje kilka długości wakeboardu.

Krótsze deski są bardziej odpowiednie dla początkujących riderów. Są wolniejsze, ale zarazem łatwiej się z nimi robi triki i manewruje w powietrzu. 
Dłuższe deski polecamy bardziej zaawansowanym i doświadczonym riderom. Lepiej trzymają się na powierzchni wody, więc są szybsze, ale trudniej je kontrolować podczas skoku.

Będziesz jeździł za motorówką czy w cable parku?

Wakeboard wybieraj również według tego, gdzie zamierzasz zazwyczaj jeździć. W naszej ofercie wakeboardy rozdzieliliśmy na deski do cable parku lub za motorówkę. Na to nawiązują kolejne parametry, przede wszystkim zastosowana powierzchnia ślizgowa czy ilość i rodzaj stateczników (finów).

Do cable parku wybierz deskę z wytrzymałym ślizgiem

Jeżeli kusi Cię jazda w cable parku i skoki przez przeszkody, wybierz deskę z wytrzymałym ślizgiem, który będzie chronił deskę podczas jazdy na railach i kickerach. Deski do jazdy w cable parku powinny mieć usuwalne stateczniki, które zdejmujemy jeżdżąc po przeszkodach.

Wideo: Hyperlite Union

 

Za motorówkę wybierz wakeboard z statecznikami

Jeżdżąc za motorówką, możesz zabrać dowolny wakeboard. Najlepiej taki, który ma cztery usuwalne stateczniki lub ewentualnie sześć stateczników, z których cztery są na stało profilowane (molded-in) i dwa środkowe, które można zdjąć. Im więcej stateczników, tym szybsza i stabilniejsza jazda. Stateczniki ułatwiają jazdę na krawędziach i lądowanie. Jeżeli jesteś początkującym, w zupełności wystarczą Ci dwa stateczniki, które zapewnią znakomitą stabilność. Niektórzy riderzy preferują jazdę bez stateczników, tzw. „finless”, która jednak wymaga doświadczenia i opanowania techniki. Taka deska łatwo ślizga się po wodzie i trudno na niej utrzymać kierunek.

Wideo: JD Webb - Hyperlite Relapse

 

Wygięcie wakeboardu (rocker) decyduje o właściwościach deski

Continuous Rocker – istnieje mnóstwo różnych wygięć rocker. Każdy rocker skonstruowany jest na potrzeby danego modelu i jego stylu jazdy. Rocker stosowany jest zazwyczaj u wakeboardów przeznaczonych do parków.
Stage Rocker – ten unikatowy typ wygięcia do jazdy za motorówką ma wklęsły kształt. Dzięki temu ma lepszy slide po falach i trudno na nim złapać krawędź.
Rocker Late – deska jest prosta między wiązaniami, ogon i czubek są wygięte w górę. Ten typ wygięcia stosuje się do obu sposobów jazdy – jest uniwersalny.
Rocker Early – wygięcie o tej nazwie stosowane jest przez markę Ronix. Cała powierzchnia deski jest wygięta, dzięki czemu deska doskonała jest do jazdy w parku.
Camber – rewolucyjna konstrukcja zakrzywienia camber to znów wynalazek marki Ronix. Wygięcie deski między wiązaniami jest odwrotne w porównaniu z innymi wakeboardami, to pozwala jazdę w odpowiedniej pozycji bez konieczności przenoszenia całej siły na tylną nogę. Takie wakeboardy stworzone są do jazdy za motorówką.

Typy powierzchni ślizgowych

Wakeboardy do cable parku mają spiekany (sintrowany) ślizg, który jest wytrzymały i mocny na przeszkodach. Z kolei wakeboardy za motorówkę mają ślizg ekstrudowany.
Sintered Base – wytrzymała powierzchnia ślizgowa przeznaczona do jazdy w parku na wszystkich typach przeszkód.
Enduro Base – powierzchnia zapewnia lepszy ślizg po wodzie przy jazdzie za motorówką, nie jest stosowna do jazdy w parku.

Krawędzie

Monocoque – mocna krawędź szkłolaminatowa. Technologię tę stosuje zazwyczaj marka Ronix.
Krypto Cable – Sidewall ABS krawędź bardzo dobrze wytrzymuje wstrząsy. Używana jest w modelach do cable parku.

Do czego służą kanaliki w powierzchni ślizgowej?

Im więcej kanalików i im głębsze są, tym prostsza jest jazda w zakrętach i lądowania po skokach. Nie są ale korzystne do jazdy na railach. Wakeboardy nie posiadające kanalików są maksymalnie dostosowane do jazdy na railach, ale za cenę trudnej jazdy po krawędziach i lądowań.

Dla kogo przeznaczone są stateczniki?

Stateczniki zastępują kanaliki i są przeznaczone do jazdy za motorówką. Wakeboardy do cable parku mają niższe stateczniki a większość riderów zdejmuje je.

Jakie są różnice w kształtach wakeboardów?

Kształt desek różni się i każdy rider wybiera go indywidualnie. Wakeboardy za motorówkę mają bardziej złożony wykrój czubka i ogona w porównaniu z wakeboardami do cable parku. Te drugie są raczej proste, ewentualnie mogą mieć specyficzny kształt dla łatwiejszego popu.

Hyperlite Union Dom Guehrs Ltd. 143

Wakeboard Hyperlite Union Dom Guehrs Ltd. 143

Zwrot i wymiana produktów

Zwrotu lub wymiany towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od daty doręczenia bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język