Pianka neoprenowa O'Neill Hyperfreak Cz 2Mm S/s Spring

 • Towar jest dostępny
 • Darmowa dostawa przy zakupach nad 250 PLN
 • Dostarczymy najpóźniej w piątek 25. 10.
Tabela rozmiarów
600 PLN
-20% / 750 PLN
Kolor: abyss/graphite
Kolekcja: wiosna 2019
Gwarancja: 2 lata
Marka: O'Neill
Kategoria: Pianki neoprenowe

ZEZULA club ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Członkowie kupują tańsze i ekskluzywne korzyści klubowe.

Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA
Opis towaru

Męska pianka O'Neill Hyperfreak Chest Zip Spring 2mm

Hyperfreak to kolekcja uszyta z neoprenu nowego typu TechnoButter 3 i TechnoButter 3X. Dzięki temu pianki mają mniej szwów, lepiej izolują i pasują do każdej sylwetki. Hyperfreak Spring pozwala osiągać rewelacyjne wyniki, chroni przed zimnem i zapewnia komfort podczas sportów wodnych. Innowacyjny strój neoprenowy powstał przy zastosowaniu zaawansowanych technologii i każdy jego szczegół doprowadzony jest do doskonałości.

Parametry

 • F.U.Z.E. Closure - wyjątkowy system F.U.Z.E. (Front Upper Zip Entry) minimalizuje przenikanie wody i zapewnia nieograniczoną elastyczność pianki
 • Glued and Blindsticted seam - nieprzemakalne szwy, podwójnie przeszyte i podklejane. Szwy Flexloc są mocniejsze, bardziej elastyczne i odporne na rozdarcia
 • Double Seal Collar - podwójny, w pełni ustawialny i wodoodporny kołnierz
 • Minimal Seam Design
 • Lumbar Seamless Design (LSD) - tylna dolna część pianki zrobiona jest z jednego kawałka neoprenu, to rozwiązanie minimalizuje przenikanie wody i maksymalizuje elastyczność
 • 360 Barrier with Drain Holes
 • Strategic Seamless Paddle Zones
 • Critically Taped-Reinforced Seam
 • Grubość 2mm jest w sam raz dla temperatury 18-20° C

Materiał

 • 70 % TB3, 30 % TB3X
 • TechnoButter 3 - top neopren TechnoButter jest ultra elastyczny. Włókna techniczne i rewolucyjny piankowy rdzeń zapewniają lekkość, wytrzymałość i szybkie schnięcie

Warstwa zewnętrzna - W celu stworzenia maksymalnie elastycznego, wytrzymałego, miękkiego i hydrofobowego materiału zastosowano najbardziej jakościowe tkaniny techniczne, które przeszł ekstremalnie ciężkimi testami.
Foam Rubber Core - specjalne tworzywo z mikroskopijnymi komórkami powietrza jest wtryskiwane do gumowego rdzenia. Komórki te zapewniaj,ža efektywniejszą izolację cieplną. Pianka zachowuje swoją strukturę na przekór uderzeniom i deformacjom.
Warstwa wewnętrzna - X-faktor to najlżejszy i najbardziej elastyczny neopren. Eksklusywna formuła TB3 naciągana jest już w trakcie produkcji, ale nadal zachowuje swoją strukturę i sprawność. TB3X szybciej schnie, słabiej absorbuje wodę i zapewnia więcej ciepła. Materiał jest także bardzo przyjemny na dotyk i nosząc go czujesz się jak nagi.

Tabela rozmiarów
XCS S MS M MT LS L LT XLS XLT XL XXL XXXL
A WYSOKOŚĆ (cm) 170-175 173-178 169-174 175-180 185-191 171-177 178-183 188-193 174-179 191-196 180-185 183-188 183-191 185-193
B OBWÓD KLATKI (cm) 93-95 95-99 99-104 99-104 99-104 104-110 104-110 104-110 110-117 110-117 110-117 117-123 123-130 130-136
C OBWÓD W PASIE (cm) 72-75 75-79 79-84 79-84 79-84 84-89 84-89 84-89 89-94 89-94 89-94 94-99 99-112 112-122
Poradnik

Jak wybrać piankę neoprenową?

Jakościowa pianka powinna być częścią sprzętu każdego wakeboardzisty lub wielbiciela innych sportów wodnych - ale czy wiesz, którą wybrać? Spróbujemy zapoznać Cię z problematyką i pomóc w wyborze!

Ochrona przed zimnem, lekkimi obrażeniami i słońcem

Podstawową funkcją pianki neoprenowej to ochrona termiczna. Kombinezon neoprenowy chroni ridera nie tylko przed marznięciem w zimnej wodzie, ale również przed zadraśnięciami i promieniowaniem słonecznym. Dlatego, że woda i wiatr odbierają ci ciepło poprzez odparowywanie, ochrona termiczna pianką neoprenową ma sens nawet przy temperaturze ponad 20 °C. W ciepłej pogodzie, kiedy potrzebujesz ochrony tylko przed promieniowaniem słonecznym, możesz włożyć odzież z lycry – koszulki z długim lub krótkim rękawem wyprodukowane z jakościowej szybkoschnącej materii.

Do odpowiedniej ochrony termicznej konieczny jest właściwy rozmiar pianki

Pianka działa tak, że utrzymuje delikatną warstwę wody między nią a ciałem. Nasze ciało warstwę tę ogrzeje i dzięki temu jest nam ciepło. Pianka powinna być wygodna a zarazem musi ciasno przylegać do ciała, aby zapobiec przedostawaniu się lodowatej wody.

Do ciepłej pogody cienka pianka a do zimnej grubsza

Pianki produkowane są z kauczuku chloroprenowego – neoprenu, który ma właściwości termoizolacyjne. Stosowane grubości materiału znajdują się w przedziale od 2,5 mm do 6mm. Przyjmuje się, że grubsza pianka przeznaczona jest do chłodniejszej pogody i odwrotnie. Istnieje wiele rodzaji pianek, przyjrzyjmy się ich podstawowemu podziałowi:

2 podstawowe typy pianek

Pełna długość stosowana jest w chłodnych warunkach pogodowych a krótki kombinezon w ciepłych, kiedy woda ma odpowiednią temperaturę. Krótka pianka pokryje oprócz tułowia również ramiona i uda, dzięki czemu zapewnia lepszą ruchliwość kończyn.

Wybieraj również według osobistych odczuć

Istnieje wiele różnych modeli -  kąpielówkowy, z długim rękawem i krótkimi lub dłuższymi nogawkami, kąpielówkowy z długim rękawem... Dlatego wybór pianki jest bardzo subjektywny – ty wiesz najlepiej czy jest ci zimno w górnej czy raczej w dolnej części ciała, w jakim modelu najlepiej się czujesz, w jakich warunkach chcesz jeźdźić itd.

W jaki sposób podaje się grubość pianki i gdzie ją znajdę

Grubość to podstawowy parametr, znajdziesz ją w opisie czy wprost w nazwie pianki. Grubość materii neoprenowej może być podana w postaci jednej liczby – naprzykład 3, ale także w formie kombinacji liczb – naprzykład 5/4 lub 6/4/3.

Grubość 3 – pianka jest wszędzie tak samo gruba, w tym wypadku 3mm.
Grubość 5/4 – pierwsza liczba podaje grubość pianki (5 mm) okrywającej tułów i ryzykowe miejsca, takie jak ramiona, nerki itd. Druga liczba to grubość wartstwy okrywającej resztę ciała (czyli 4 mm).
Grubość 6/4/3 – kombinacja trzech liczb podaje informacje o grubości 6 mm na tułowiu, 4 mm na nogach i 3 mm ramionach.

Letnie  pianki mają zazwyczaj grubość 3 mm i są przeznaczone raczej do ciepłej wody i pogody o temperaturze co najmniej 18 °C.
Zimowe mają grubości 4/3, 5/3, 6/4/3. Są częściowo lub zupełnie pokryte warstwą gumy. To, że pianka oznaczona jest jako zimowa nie znaczy, że przeznaczona jest do jazdy w zimie. Takie pianki są w sam raz do wiosennych, jesiennych a u nas nawet letnich przejażdżek, kiedy temperatura powietrza znajduje się w przedziale 10 – 20 °C.

Która pianka do jakiej temperatury?

Idealna jest kombinacja szytych i klejonych szwów

Szyty szew to tradycyjny szew spotykany na zwykłych ubraniach. Po szyciu w neoprenie pozostają małe dziurki, przez które może częściowo przenikać woda. Klejony szew jest całkowicie zcalony pasem gumy, woda nie ma gdzie przenikać. Najlepszych właściwości termicznych osiąga się kombinacją tych dwu metod, podklejone szwy są bardziej elastyczne niż tylko szyte szwy.

Techniczne aspekty pianek

Warstwa titanium – cienka warstwa po wewnętrznej stronie neoprenu, która odbija i tym samym utrzymuje ciepło emitowane przez ciało, podobnie jak lśniąca termofolia, która chroni przed hipotermią. Pianka z warstwą tytanu ma takie same właściwości termiczne jak grubsze pianki, ale jest cieńsza i pozwala na lepszą ruchliwość.
Thermospan – wkładka termiczna
Neoprenowy pas pod zamkiem błyskawicznym – minimalizuje krążenie wody, która przedostaje się przez zamek błyskawiczny.
Materiał X-flex – rozciągalny na 150 %, o 10% lżejszy i absorbuje mniej wody. Stosuje się do produkcji pianek najwyższej jakości, jest maksymalnie komfortowy i nie ogranicza ruchliwości.
Materiał G-flex – rozciągalny na 100%, stosowany do produkcji neoprenów wysokiej jakości, aby osiągnąć wyższy komfort i ruchliwość.
Materiał D-flex – rozciągalny na 50%, elastyczny, ciepły i wytrzymały neopren.
Materiał Duratex – bardzo wytrzymały neopren, nawet pięć razy odporniejszy na zadraśnięcia od zwykłych neoprenów.
Materiał Powertex – materiał stosowany w części kolanowej pianki, maksymalnie wytrzymały i zarazem bardzo elastyczny.

Polecić produkt e-mailem

:
:
:
 

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja