Plecy

Pianka neoprenowa O'Neill Hyperfreak Chest Zip 4/3+ Full  raven/black

Kolekcja wiosna 2024

Seria Hyperfreak jest wykonana z neoprenu TechnoButter 3 i TechnoButter 3X, które teraz zawierają co najmniej 90% włókien pochodzących… szczegółowy opis

1 652 zł

 • Darmowa dostawa!
 • Dostarczymy najpóźniej w czwartek 25. 4.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Kolory

Męska pianka O'Neill Hyperfreak Chest Zip 4/3+ Full

Seria Hyperfreak jest wykonana z neoprenu TechnoButter 3 i TechnoButter 3X, które teraz zawierają co najmniej 90% włókien pochodzących z recyklingu, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla planety bez utraty jakości. Neopren oferuje minimalną ilość szwów, jest o 20% lżejszy, zmniejsza absorpcję wody o 30% i zapewnia izolację termiczną. Ponadto jest ukształtowany tak, aby naturalnie pasował do każdego ciała. Wykorzystuje najnowszą technologię i jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Podklejane szwy TB3X, wytrzymałe panele na kolanach, a przede wszystkim lekkie i niezwykle elastyczne materiały gwarantują komfort i izolację. Grubość neoprenu została zwiększona o 0,5 mm dla jeszcze lepszej izolacji. Nadaje się do temperatur 8-11 °C.

Ubieranie pianki z systemem F.U.Z.E.

Zdejmowanie pianki z systemem F.U.Z.E.

Specyfikacje

 • F.U.Z.E. Chest Entry - wyjątkowy system F.U.Z.E. (Front Upper Zip Entry) minimalizuje przenikanie wody i zapewnia nieograniczoną elastyczność pianki
 • Minimal Seam Design - dzięki zastosowaniu większych paneli zmniejszono liczbę szwów, co przekłada się na jeszcze większą elastyczność i trwałość.
 • 360° Barrier with Drain Holes - bariera, która jest częścią systemu F.U.Z.E. i pomaga blokować i odprowadzać wodę z dala od ciała.
 • Strategic Seamless Paddle Zones - bezszwowy, ergonomicznie ukształtowany panel pod pachami, który umożliwia nieograniczony ruch, unikalna konstrukcja zapewniająca maksymalny komfort i elastyczność
 • TechnoButter 3 Neopren (ciało i nogi)
 • TechnoButter 3X Neopren (ramiona i ręce)
 • TB3X Fully Taped Seams - najlżejsze i najbardziej elastyczne szwy. Neopren o grubości 0,5 mm jest nakładany na potrójnie klejone szwy, aby pomóc ci pozostać suchym (klej na bazie wody)
 • Glued and Blindstitched seam - wodoodporne szwy, które są podwójnie szyte i dodatkowo klejone. Ścieg Flexloc jest mocniejszy i bardziej elastyczny oraz eliminuje rozprucia
 • Krypto Knee Pads - ergonomiczne panele chroniące kolana.
 • Aqua Alpha Neoprene Lamination - nie zawiera rozpuszczalników
 • Grubość 4/3+ - grubość 4 mm na tułowiu i krytycznych obszarach, takich jak ramiona i nerki, 3 mm na kończynach + w tej wersji materiał jest o 0,5 mm grubszy dla dodatkowego ciepła

Materiał

 • Materiały z recyklingu - ekskluzywne materiały zostały wykonane z włókien nylonowych pochodzących z recyklingu. Reprezentują tę samą jakość i wydajność, a jednocześnie są bardziej przyjazne dla naszej planety.
 • TechnoButter 3 - wysokiej jakości neopren z maksymalnie rozciągliwą, hydrofobową powierzchnią, lekkim rdzeniem z pianki ENVY zapewniającym ciepło i wygodę. Zaprojektowany z myślą o wydajności i trwałości.
 • TechnoButter 3X - ekskluzywny neopren O'Neill, który jest wstępnie rozciągnięty. Rdzeń z pianki ENVY jest lekki. Jest to najlżejszy, najbardziej elastyczny i najbardziej miękki neopren na rynku, który idealnie dopasowuje się do kształtów ciała.
Pianka neoprenowa O'Neill Hyperfreak Chest Zip 4/3+ Full raven/black 2024

Tabela rozmiarów

XCS S MS M MT LS L LT XLS XLT XL XXL XXXL
A WYSOKOŚĆ (cm) 170-175 173-178 169-174 175-180 185-191 171-177 178-183 188-193 174-179 191-196 180-185 183-188 183-191
B OBWÓD KLATKI (cm) 93-95 95-99 99-104 99-104 99-104 104-110 104-110 104-110 110-117 110-117 110-117 117-123 123-130
C OBWÓD W PASIE (cm) 72-75 75-79 79-84 79-84 79-84 84-89 84-89 84-89 89-94 89-94 89-94 94-99 99-112
 

Jak wybrać piankę neoprenową?

Jakościowa pianka powinna być częścią sprzętu każdego wakeboardzisty lub wielbiciela innych sportów wodnych - ale czy wiesz, którą wybrać? Spróbujemy zapoznać Cię z problematyką i pomóc w wyborze!

Ochrona przed zimnem, lekkimi obrażeniami i słońcem

Podstawową funkcją pianki neoprenowej to ochrona termiczna. Kombinezon neoprenowy chroni ridera nie tylko przed marznięciem w zimnej wodzie, ale również przed zadraśnięciami i promieniowaniem słonecznym. Dlatego, że woda i wiatr odbierają ci ciepło poprzez odparowywanie, ochrona termiczna pianką neoprenową ma sens nawet przy temperaturze ponad 20 °C. W ciepłej pogodzie, kiedy potrzebujesz ochrony tylko przed promieniowaniem słonecznym, możesz włożyć odzież z lycry – koszulki z długim lub krótkim rękawem wyprodukowane z jakościowej szybkoschnącej materii.

Do odpowiedniej ochrony termicznej konieczny jest właściwy rozmiar pianki

Pianka działa tak, że utrzymuje delikatną warstwę wody między nią a ciałem. Nasze ciało warstwę tę ogrzeje i dzięki temu jest nam ciepło. Pianka powinna być wygodna a zarazem musi ciasno przylegać do ciała, aby zapobiec przedostawaniu się lodowatej wody.

Do ciepłej pogody cienka pianka a do zimnej grubsza

Pianki produkowane są z kauczuku chloroprenowego – neoprenu, który ma właściwości termoizolacyjne. Stosowane grubości materiału znajdują się w przedziale od 2,5 mm do 6 mm. Przyjmuje się, że grubsza pianka przeznaczona jest do chłodniejszej pogody i odwrotnie. Istnieje wiele rodzaji pianek, przyjrzyjmy się ich podstawowemu podziałowi:

2 podstawowe typy pianek

Pełna długość stosowana jest w chłodnych warunkach pogodowych, a krótki kombinezon w ciepłych, kiedy woda ma odpowiednią temperaturę. Krótka pianka pokryje oprócz tułowia również ramiona i uda, dzięki czemu zapewnia lepszą ruchliwość kończyn.

Wybieraj również według osobistych odczuć

Istnieje wiele różnych modeli -  kąpielówkowy, z długim rękawem i krótkimi lub dłuższymi nogawkami, kąpielówkowy z długim rękawem... Dlatego wybór pianki jest bardzo subjektywny – ty wiesz najlepiej czy jest ci zimno w górnej czy raczej w dolnej części ciała, w jakim modelu najlepiej się czujesz, w jakich warunkach chcesz jeźdźić itd.

W jaki sposób podaje się grubość pianki i gdzie ją znajdę

Grubość to podstawowy parametr, znajdziesz ją w opisie czy wprost w nazwie pianki. Grubość materii neoprenowej może być podana w postaci jednej liczby – naprzykład 3, ale także w formie kombinacji liczb – naprzykład 5/4 lub 6/4/3.

Grubość 3 – pianka jest wszędzie tak samo gruba, w tym wypadku 3mm.
Grubość 5/4 – pierwsza liczba podaje grubość pianki (5 mm) okrywającej tułów i ryzykowe miejsca, takie jak ramiona, nerki itd. Druga liczba to grubość wartstwy okrywającej resztę ciała (czyli 4 mm).
Grubość 6/4/3 – kombinacja trzech liczb podaje informacje o grubości 6 mm na tułowiu, 4 mm na nogach i 3 mm ramionach.

Letnie  pianki mają zazwyczaj grubość 3 mm i są przeznaczone raczej do ciepłej wody i pogody o temperaturze co najmniej 18 °C.
Zimowe mają grubości 4/3, 5/3, 6/4/3. Są częściowo lub zupełnie pokryte warstwą gumy. To, że pianka oznaczona jest jako zimowa nie znaczy, że przeznaczona jest do jazdy w zimie. Takie pianki są w sam raz do wiosennych, jesiennych a u nas nawet letnich przejażdżek, kiedy temperatura powietrza znajduje się w przedziale 10 – 20 °C.

Która pianka do jakiej temperatury?

Idealna jest kombinacja szytych i klejonych szwów

Szyty szew to tradycyjny szew spotykany na zwykłych ubraniach. Po szyciu w neoprenie pozostają małe dziurki, przez które może częściowo przenikać woda. Klejony szew jest całkowicie zcalony pasem gumy, woda nie ma gdzie przenikać. Najlepszych właściwości termicznych osiąga się kombinacją tych dwu metod, podklejone szwy są bardziej elastyczne niż tylko szyte szwy.

I najważniejsze na koniec. Kiedy już masz piankę neoprenową w domu, trzeba o nią dbać - zarówno w sezonie, jak i zimą, kiedy odpoczywa w szafie. Pomyśleliśmy o tym i mamy dla Ciebie artykuł z podstawowymi poradami, jak dbać o swoją piankę jak profesjonalista!

O'Neill Hyperfreak Chest Zip 4/3+ Full raven/black

Pianka neoprenowa O'Neill Hyperfreak Chest Zip 4/3+ Full

Zwrot i wymiana produktów

Zwrotu lub wymiany towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od daty doręczenia bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język