Deskorolka Jart Foggy 8.0

 • Towar jest dostępny
 • Darmowa dostawa przy zakupach nad 100 PLN
 • Dostarczymy najpóźniej w poniedziałek 5. 10.
484 PLN
Kolekcja: jesień 2020
Gwarancja: 2 lata
Marka: Jart
Kategoria: Deskorolki

ZEZULA club ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Członkowie kupują tańsze i ekskluzywne korzyści klubowe.

Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA
Opis towaru

Zestaw do deskorolki Jart Foggy 8.0

Dzięki szerokości 8,0 piękny zestaw deskorolkowy marki Jart nadaje się do jazdy w parku i po ulicy. Jest łatwy w obsłudze, a konstrukcja wyróżnia się nawet podczas skręcania i skakania w powietrzu. Oczywiście 7 warstw klonu kanadyjskiego.

 • Szerokość: 8,0 cala
 • Długość: 31 875 cali
 • Ciężarówki: żelazo
 • Kółka: 52 mm, twardość 100A
 • Niskie wklęsłe
 • Łożyska: ABEC 7
Poradnik

Jak wybrać deskorolkę

Wybrać właściwą deskorolkę, kiedy na rynku jest ich takie mnóstwo, to nic prostego. Zwłaszcza jeżeli jesteś początkującym. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie kompletny przewodnik, który pomoże ci w wyborze.

Jesteś początkującym? Wybierz komplet

Twój stopień zaawansowania to ważny wzkaźnik, który zawsze bierz pod uwagę wybierając deskorolkę. Na razie nie spędziłeś na niej tyle czasu, ale jesteś gotowy kupić ją i popracować od podstaw? Polecamy ci kupić gotowy komplet. Komplety składają się ze wszystkiego, czego ci potrzeba. Wystarczy tylko dostosować szerokość deski.

Ofertę skate kompletów znajdziesz tutaj »

Jak wybrać deskę

Deska to najważniejszy element deskorolki, jako jedyna część, która jest w bezpośrednim kontakcie ze stopą ważne jest, by była idealnie dopasowana. Szerokość, profil (wygięcie) - oba atrybuty trzeba wziąść pod uwagę.

Szerokość deski zależy od stylu jazdy

Wybierając deskę musisz przedewszystkim myśleć o jej szerokości. To ona determinuje styl jazdy.

[produkty1]

Szerokość deski - styl jazdy:

 •   7,5" - 8" - jazda w parku
 •   8" - 8.25" – park/street
 •   8.25 a více" - street/basen

Każda deska zachowuje się inaczej. Wąskie deski są szybsze podczas tricków, szersze są o nieco stabilniejsze podczas jazdy i lądowań. Odpowiedna szerokość to indywidualna zprawa, każdy rider preferuje coś innego, dlatego znaleźć swoją szerokość trochę potrwa.

Materiał

Najczęściej stosowanym materiałem to kanadyjski klon. Deska złożona jest z kilku warst, zazwyczaj siedmiu, ułożonych na siebie. Deski o więcej warstwach są mocniejsze, ale także cięższe.

Wygięcie (konkawa) daje lepszą kontrolę nad deską

Ważnym elementem deski jst jej wygięcie w kształcie „U“ (konkejw). Konkawa umożliwia precyzyjne umiejscowienie stóp, lepszą kontrolę nad deską, szybkie wykonywanie tricków itd. Wygięci dzielimy na trzy stopnie - Mellow, Medium, High.

Kształt

Każda deska ma czubek (nose) i ogon (tail). Zazwyczaj nose jest o nieco dłuższy od taila. Czym dłuższy nose, tym łatwiej można zrobić takie tricki jak nollie a krótszy ogon daje lepszy pop.

Oferta skate desek tutaj »

Jak wybrać trucki

Trucki to nieodłączna część skate kompletu. Kiedy przesuwasz obciążenie, to właśnie trucki ustalają kierunek jazdy, tzn. truck skręca w tym kierunku, w którym przesuniesz wagę. Dlatego wybór odpowiednich trucków to odpowiedzialne zadanie.

Części składowe trucka to baseplate, kingpin, hanger i axle. U każdej z nich liczy się masa. Wszystkie komponenty powinny być jak najlżejsze i jak najbardziej wytrzymałe, ponieważ często wykorzystywane są w trickach takich jak grinding (jazda na trucku).

[produkty2]

Rozmiar trucków wybieramy według szerokości deski, tzn. środkowa oś trucków (axle), do której przymocowane są kółka, powinna korespondować z szerokością deski. Dlatego jeżeli twoja deska ma osiem palców wybieraj ośmiopalcowe trucki.

Trucki dzielimy do trzech kategorii, według różnych wysokości kółek:

 • Low - trucki do małych kółek, nizkie trucki wyjątkowo stabilne, zalecane do wielkości 50 aż 53 mm.
 • Mid - idealne do parku lub ulicy, średni rozmiar idealny dla wielkości kółek 53 - 56 mm.
 • High - dla wielkich kółek, w sam raz do cruisingu, carvingu, pasują do 56 mm kółek i większych.

*Podział na kategorie różni się w zależności od producenta.

Wybierając trucki liczy się także twardość bushingów, tzn. gumek. Twardość bushingów wpływa na to, jak deska reaguje na przeniesienie wagi. Miękkie zkręcają łatwiej, ale są mniej stabilne, dlatego stosowane są w carvingu i cruisingu. Twarde bushingi są stabilniejsze.

Oferta skate trucków tutaj »

 

Jak wybrać kółka

Kółka mają duży wpływ na szybkość, stabilność i poczucie z jazdy. Produkowane są zazwyczaj z poliuretanu, ponieważ jest mocny i jeździ. Jednak żywotność każdego kółka jest ograniczona i wprost proporcjonalna do przejeżdżonych godzin. Jeżeli chcesz ją przedłużyć zalecane jest ich przerzucić. Najbardziej zużywają się kółka na stronie pięt.
Do podstawowych parametrów kółek należy rozmiar, w milimetrach i twardość (durometr). Oba parametry podlegają osobistym preferencjom i stylu jazdy.

[produkty3]

Rozmiary kółek

Małe kółka są lżejsze i mają szybszy pop, ponieważ tail jest bliżej podłoża i nie musisz tyle kopać. Większe kółka dają stabilniejszą jazdę i lepiej pochłaniają nierówności na powierzchni, są także szybsze.

 • 50 - 53 mm: małe, wolniejsze kółka, do ulic, skateparku i bowl
 • 54 - 59 mm: przeciętny rozmiar kółek dla początkujących i zaawansowanych riderów, najbardziej pasuje do street, bowl i ramp
 • 60 mm: produkowane dla cruiserów i nierównego terenu

Twardość kółek determinuje szybkość i przyczepność

Twardość materiału to parametr, który trzeba brać pod uwagę wybierając kółka. Durometr mierzy twardość kółek. Większość producentów używa skalę twardości A, jest to skala o 103 punktach, która informuje o twardości kółka. Niektórzy producenci stosują skalę B, która mierzy o 20 punktów niżej. Naprzykłd twardość 80b to to samo co 100a.

Obecně lze říci, že tvrdší kolečka jsou rychlejší a měkčí pomalejší, ale za to nabízejí větší přilnavost, jsou vhodnější na streetovou skejtovačku. Tvrdší kola jsou spíše pro hladké povrchy, jako skateparky. Některé značky dokonce navrhují speciální kolečka pro konkrétní použití. Např. Bones STF Formula pro pouliční terén, zatímco Bones SPF pro parkový terén.

Ogólnie można powiedzieć, że twardsze kółka są szybsze a miększe są wolniejsze, ale bardziej przyczepne i idealne do street jazdy. Twardszym kółkom odpowiadają raczej gładkie powierzchnie w skateparkach. Niektóre marki oferują nawet specjalne kółka do każdej okazji. Naprzykład Bones STF Formula do terenu ulicy, lub Bonef PSF do parku.

 • 103-101a: twarde kółka do park/street jazdy
 • 101-99a: street/bowl
 • 99 a méně: cruising

Opieka o kółka

To jak często musisz wymieniać kółka zależy od tego, jak często jeździsz. Kółka stopniowo zużywają się, ich przekroje są mniejsze i powstają zpłaszczenia. Dlatego regularnie trzeba ich sprawdzać i mienić.
Aby deskorolka była kompletna trzeba do niej przykleić grip z szorstką powierzchnią.

Oferta skate kółek tutaj » 

Jak wybrać łożyska

Skateboardowe łożyska to metalowe kulki w oprawce, które zmieszczą się wewnątrz kółka. Niezależnie od rozmiaru kółek, łożyska są zawsze takie same. Jedyne w czym się różnią to wartość ABEC, od 1 do 9. Nie chodzi o stopnie jakości, ale o dokładność produkcji elementów i szybkość. Czym wyższa wartość tym szybszy skate.

Łożyska wymagają najwięcej opieki, dlatego nie zapiminaj ich czyścić i naoliwić.

 • ABEC 1: najtańsze łożyska, surowe i mało dokładne. Niezbyt jakościowa stal.
 • ABEC 3: zazwyczaj tanie, ale pozwalają na gładką i szybką jazdę.
 • ABEC 5: standard dla większości deskorolek. Wysoka prędkość za rozsądną cenę.
 • ABEC 7: bardzo szybkie, przez długi czas utrzymują szybkość, idealne do basenów.

Oferta łożysk tutaj »

Skateboardowy hardware

Skate hardware służy do przymocowania trucków do deski. Do każdego trucka potrzebne są cztery montażówki. Ich długość odpowiada stylu jazdy jaki chcesz jeździć. Skate hardware dostępny jest w różnych długościach i często zawiera jedną śrubę w innym kolorze, pomagającą w rozpoznaniu czubka deski. Hardware z pewnością przyda się z biegiem czasu. Jeżeli stwierdzisz że śruby są luźne, przerdzewiałe to nadszedł czas ich wymienić.

[produkty4]

Oferta hardware tutaj »

Montaż deskorolki

Jeżeli sam chcesz poskładać swoją deskorolkę, to obejrzyj wideo, które ci w tym pomoże!

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja