Plecy

Deskorolka Arbor Seed Woodcut 7.5

Kolekcja wiosna 2024

Mniejszy street kształt przeznaczony dla dzieci i młodszych riderów. Od 8 lat i więcej. Grafika: Brian Reedy Parametry Długość: 28.5" Szerokość: 7.5… szczegółowy opis

408 zł

 • Darmowa dostawa!
 • Dostarczymy najpóźniej w czwartek 18. 7.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Deskorolka Arbor Seed Woodcut 7.5

Mniejszy street kształt przeznaczony dla dzieci i młodszych riderów. Od 8 lat i więcej.

Grafika: Brian Reedy

Parametry

 • Długość: 28.5"
 • Szerokość: 7.5"
 • Wheel base: 12.25"
 • Trucki: Ace 22 Classic 7.6"
 • Kółka: Arbor Whisky Series - Revert, 52 mm, 90A
 • Łożyska ABEC 7
 • Grip

Specyfikacja 

 • 7 warstw klonu kanadyjskiego z zrównoważonej produkcji
 • Drewno pochodzi ze źródeł odnawialnych
 • Odpady drzewne powstające podczas produkcji wykorzystywane są do produkcji innych produktów
Deskorolka Arbor Seed Woodcut 7.5 2024

Jak wybrać deskorolkę?

Wybrać właściwą deskorolkę, kiedy na rynku jest ich takie mnóstwo, to nic prostego. Zwłaszcza jeżeli jesteś początkującym. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie kompletny przewodnik, który pomoże ci w wyborze.

Jesteś początkującym? Wybierz komplet

Twój stopień zaawansowania to ważny wzkaźnik, który zawsze bierz pod uwagę wybierając deskorolkę. Na razie nie spędziłeś na niej tyle czasu, ale jesteś gotowy kupić ją i popracować od podstaw? Polecamy ci kupić gotowy komplet. Komplety składają się ze wszystkiego, czego ci potrzeba. Wystarczy tylko dostosować szerokość deski.

Ofertę skate kompletów znajdziesz tutaj »

Jak wybrać deskę

Deska to najważniejszy element deskorolki. Chodzi o jedyną część, która jest w bezpośrednim kontakcie ze stopą, więc ważne jest, by była idealnie dopasowana. Szerokość, profil (wygięcie) - oba atrybuty trzeba wziąć pod uwagę.

Szerokość deski - zależy od stylu jazdy

Wybierając deskę musisz przede wszystkim myśleć o jej szerokości. To ona determinuje styl jazdy.

Szerokość deski - styl jazdy:

 •   7,5" - 8" - jazda w parku
 •   8" - 8.25" – park/street
 •   8.25 i więcej" - street/basen

Każda deska zachowuje się inaczej. Wąskie deski są szybsze podczas tricków, szersze są o nieco stabilniejsze podczas jazdy i lądowań. Odpowiedna szerokość to indywidualna sprawa, każdy rider preferuje coś innego, dlatego znaleźć swoją szerokość trochę potrwa.

Materiał

Najczęściej stosowanym materiałem to kanadyjski klon. Deska złożona jest z kilku warst, zazwyczaj siedmiu, ułożonych na siebie. Deski o więcej warstwach są mocniejsze, ale także cięższe.

Wygięcie (konkawa) daje lepszą kontrolę nad deską

Ważnym elementem deski jest jej wygięcie w kształcie "U" (konkejw). Konkawa umożliwia precyzyjne umiejscowienie stóp, lepszą kontrolę nad deską, szybkie wykonywanie tricków itd. Wygięci dzielimy na trzy stopnie - Mellow, Medium, High.

Kształt

Każda deska ma czubek (nose) i ogon (tail). Zazwyczaj nose jest o nieco dłuższy od taila. Czym dłuższy nose, tym łatwiej można zrobić takie tricki jak nollie a krótszy tail daje lepszy pop.

Oferta skate desek tutaj »

Jak wybrać trucki

Trucki to nieodłączna część skate kompletu. Kiedy przesuwasz obciążenie, to właśnie trucki ustalają kierunek jazdy, tzn. truck skręca w tym kierunku, w którym przesuniesz wagę. Z tego powodu wybór odpowiednich trucków to odpowiedzialne zadanie.

Części składowe trucka to baseplate, kingpin, hanger i axle. U każdej z nich liczy się masa. Wszystkie komponenty powinny być jak najlżejsze i jak najbardziej wytrzymałe, ponieważ często wykorzystywane są w trickach takich jak grinding (jazda na trucku).

Rozmiar trucków wybieramy według szerokości deski, tzn. środkowa oś trucków (axle), do której przymocowane są kółka, powinna korespondować z szerokością deski. Więc jeżeli twoja deska ma osiem palców, wybieraj ośmiopalcowe trucki.

Trucki dzielimy do trzech kategorii, według różnych wysokości kółek:

 • Low - trucki do małych kółek, nizkie trucki wyjątkowo stabilne, zalecane do wielkości 50 aż 53 mm.
 • Mid - idealne do parku lub ulicy, średni rozmiar idealny dla wielkości kółek 53 - 56 mm.
 • High - dla wielkich kółek, w sam raz do cruisingu, carvingu, pasują do 56 mm kółek i większych.

*Podział na kategorie różni się w zależności od producenta.

Wybierając trucki liczy się także twardość bushingów, tzn. gumek. Twardość bushingów wpływa na to, jak deska reaguje na przeniesienie wagi. Miękkie zkręcają łatwiej, ale są mniej stabilne, dlatego stosowane są w carvingu i cruisingu. Twarde bushingi są stabilniejsze.

Oferta skate trucków tutaj »

 

Jak wybrać kółka

Kółka mają duży wpływ na szybkość, stabilność i poczucie z jazdy. Produkowane są zazwyczaj z poliuretanu, ponieważ jest mocny i jeździ. Jednak żywotność każdego kółka jest ograniczona i wprost proporcjonalna do przejeżdżonych godzin. Jeżeli chcesz ją przedłużyć zalecane jest ich przerzucić. Najbardziej zużywają się kółka na stronie pięt.
Do podstawowych parametrów kółek należy rozmiar, pokazany w milimetrach, oraz twardość (durometr). Oba parametry podlegają osobistym preferencjom i stylu jazdy.

Rozmiary kółek

Małe kółka są lżejsze i mają szybszy pop, ponieważ tail jest bliżej podłoża i nie musisz tyle kopać. Większe kółka dają stabilniejszą jazdę i lepiej pochłaniają nierówności na powierzchni, są także szybsze.

 • 50 - 53 mm: małe, powolniejsze kółka, do ulic, skateparku i bowl
 • 54 - 59 mm: przeciętny rozmiar kółek dla początkujących i zaawansowanych riderów, najbardziej pasuje do street, bowl i ramp
 • 60 mm: produkowane dla cruiserów i nierównego terenu

Twardość kółek determinuje szybkość i przyczepność

Twardość materiału to parametr, który trzeba brać pod uwagę wybierając kółka. Durometr mierzy twardość kółek. Większość producentów używa skalę twardości A, jest to skala o 103 punktach, która informuje o twardości kółka. Niektórzy producenci stosują skalę B, która mierzy o 20 punktów niżej. Naprzykłd twardość 80b to to samo co 100a.

Ogólnie można powiedzieć, że twardsze kółka są szybsze a miększe są powolniejsze, ale bardziej przyczepne i idealne do street jazdy. Twardszym kółkom odpowiadają raczej gładkie powierzchnie w skateparkach. Niektóre marki oferują nawet specjalne kółka do każdej okazji. Np. Bones STF Formula jest do terenu ulicy, natomiast Bones SPF do parku.

 • 103-101a: twarde kółka do park/street jazdy
 • 101-99a: street/bowl
 • 99 i mniej: cruising

Opieka o kółka

To jak często musisz wymieniać kółka zależy od tego, jak często jeździsz. Kółka stopniowo zużywają się, ich przekroje są mniejsze i powstają zpłaszczenia. Dlatego regularnie trzeba ich sprawdzać i mienić.
Aby deskorolka była kompletna trzeba do niej przykleić grip z szorstką powierzchnią, który pomaga podczas wykonania trików.

Oferta skate kółek tutaj » 

Jak wybrać łożyska

Skateboardowe łożyska to metalowe kulki w oprawce, które zmieszczą się wewnątrz kółka. Niezależnie od rozmiaru kółek, łożyska są zawsze takie same. Jedyne w czym się różnią to wartość ABEC, od 1 do 9. Nie chodzi o stopnie jakości, ale o dokładność produkcji elementów i szybkość. Czym wyższa wartość, tym jest jazda lepsza i szybsza.

Łożyska wymagają najwięcej opieki, dlatego nie zapominaj ich czyścić i naoliwić.

 • ABEC 1: najtańsze łożyska, surowe i mało dokładne. Niezbyt jakościowa stal.
 • ABEC 3: zazwyczaj tanie, ale pozwalają na gładką i szybką jazdę.
 • ABEC 5: standard dla większości deskorolek. Wysoka prędkość za rozsądną cenę.
 • ABEC 7: bardzo szybkie, przez długi czas utrzymują szybkość, idealne do basenów.

Oferta łożysk tutaj »

Skateboardowy hardware

Skate hardware służy do przymocowania trucków do deski. Do każdego trucka potrzebne są cztery montażówki. Ich długość odpowiada stylu jazdy, jaki chcesz jeździć. Skate hardware dostępny jest w różnych długościach i często zawiera jedną śrubę w innym kolorze, pomagającą w rozpoznaniu czubka deski. Hardware z pewnością przyda się z biegiem czasu. Jeżeli stwierdzisz że śruby są luźne, przerdzewiałe to nadszedł czas ich wymienić.

Oferta hardware tutaj »

Montaż deskorolki

Jeżeli sam chcesz poskładać swoją deskorolkę, to obejrzyj wideo, które ci w tym pomoże!

Arbor Seed Woodcut 7.5

Deskorolka Arbor Seed Woodcut 7.5

Zwrot i wymiana produktów

Zwrotu lub wymiany towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od daty doręczenia bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja

Język