Plecy

Deska snowboardowa Arbor Coda Camber

Kolekcja zima 2022/2023

Deska snowboardowa Coda Camber firmy Arbor utrzyma cię przy dużych prędkościach, majestatycznych lądowaniach, cruisingu i w głębokim śniegu. Po… szczegółowy opis

3 233 zł

 • Darmowa dostawa!
 • Dostarczymy najpóźniej w środę 1. 2.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Deska snowboardowa Arbor Coda Camber

Deska snowboardowa Coda Camber firmy Arbor utrzyma cię przy dużych prędkościach, majestatycznych lądowaniach, cruisingu i w głębokim śniegu. Po prostu deska dla riderów all-mountain. Dzięki technologii R.A.P. Topless, Arbor uzyskał redukcję odpadów, a tym samym bardziej ekologiczną jazdę.

Specyfikacje

 • FLex: 6/10
 • System Camber: camber flex znany i lubiany za dobre prowadzenie i doskonałe trzymanie krawędzi nawet w najostrzejszych zakrętach
 • Big Mountain-Twin: krótszy tail niż tip zapewnia poczucie stabilności i idealny punkt startowy dla progresji.
 • Technologia R.A.P. Topless: eliminacja Bio Plastic Top Sheet, tworzy lżejszą i bardziej ekologiczną jazdę
 • Double Barrel II Core: podwójny rdzeń wykonany z mieszanki topoli i paulowni z bambusowymi podłużnicami biegnącymi wzdłuż szyn deski dla większej reakcji na skręcanie i niezrównanej kontroli nad deską
 • Mixed Glassing: mieszanka dwuosiowego i trójosiowego włókna szklanego zapewniająca wszechstronność
 • 360° Fully Wrapped Sidewalls: sidewally odporne na uszkodzenia
 • Sintered Base: szybki i trwały spiekany ślizg
 • Hand Dyed Ash Powerply Top: strukturalna warstwa wierzchnia z wzorem prawdziwego drewna
 • Recycled Steel Edges: wysoce trwałe krawędzie tworzą wartości Arbor, takie jak jakość i zrównoważony rozwój
 • Wend Natural Wax: wszystkie deski snowboardowe Arbor są gotowe do jazdy od razu dzięki warstwie Wend Natural Wax
 • Bio Resin: zamiennik tradycyjnej żywicy na bazie ropy naftowej, który nie wpływa na wydajność ani użyteczność. Składniki wchodzące do Entropy Bio Resin są uzyskiwane jako produkty uboczne lub odpady innych procesów przemysłowych i są wytwarzane przy użyciu zielonych technik chemicznych, które zmniejszają ślad węglowy materiału nawet o 40%.
 • Inserty 2x4 12-Pack: klasyczne wkładki do szerokiego zakresu regulacji postawy
 • Teren: puch 4/5, big mountain 5/5, resort 5/5, park + street 3/5
Deski snowboardowe Arbor :: Profile produktów 2016 - System Camber

 

Deska snowboardowa Arbor Coda Camber 2022/2023

Parametry

153 156 159 160MW 162
Waga ridera (kg) 52-88 54-91 57-93 59-95 61-97
Krawędź styku (cm) 114.5 117.2 119.9 120.8 122.6
Szerokość czubka (cm) 29 29.3 29.5 30.5 29.8
Szerokość środka (cm) 25 25.1 25.3 26.2 25.4
Szerokość pięty (cm) 29 29.3 29.5 30.5 29.8
Wcięcie (m) 7.65 7.8 7.95 8 8.1
Set back (mm) 0 0 0 0 0
Inserty 2x4 2x4 2x4 2x4 2x4
Średni rostaw (cm) 54 54 54 54 54
Twardość 6 6 6 6 6

Jak wybrać snowboard

Wybierając snowboard ważne jest, aby odpowiadał poziomowi i doświadczeniu jeźdcy i jego ogólnym warunkom fizycznym – czyli wysokości i wadze. Początkujący, nie posiadający jeszcze żadnych doświadczeń, powinni wybrać taki snowboard, który nie jest specjalnie dostosowany do specyficznej dziedziny snowboardingu.

Doświadczeni riderzy preferują zazwyczaj już konkretną dziedzinę – freeride (jazda w otwartym terenie - puchu), freestyle (jazda w snowparku przez przeszkody, skoki) lub universal/allround (jazda na stoku).

Długość deski

Długość snowboardu zazwyczaj powinna sięgać brody. Jeżeli snowboardzista jeszcze porośnie, miałby wybierać deskę wielkości między brodą i nosem. Deska na jazdę freestyle może być jeszcze nieco krótsza, ale to nie reguła. Dlaczego? Zbyt krótka deska może się w zakrętach przekręcać a z drugiej strony, zbyt długą deskę trudno jest zmusić do zakrętów i w ogóle jest miej podatna.

Masa ridera

Każdy snowboard ma pewną tolerancję obciążenia – czyli przedział od minimalnej do maksymalnej wagi jeźdźca. Wybierając trzeba brać pod uwagę czy waga ta mieści się w tolerancji obciążenia deski. Jeżeli waga jeźdźca jest za mała, to jadąc w zakręcie nie wygiąłby wystarczająco deski i nie wykorzystał by w ten sposób całej jej krawędzi. Z kolei jeżeli waga jest za duża,  może to przeciążyć deskę i doprowadzić do jej uszkodzenia.
Jeżeli nie jesteś pewien czy wybrana deska odpowiada twojej wadze zapytaj nas!

Szerokość snowboardu

Szerokość snowboardu jest bardzo ważna. Podstawą jest, by jeździec podzas zakrętu nie dotykał palcami lub piętą stoku. Jeźdźcy z numerem butów conajmniej UK 10,5 (EUR 45) powinni wybierać szersze deski, tzw. wide snowboardy. Produkowane są również snowboardy mid-wide (średnio szerokie deski) i superwide (najszersze deski dla bardzo dużych stóp).

Flex (giętkość) snowboardu

Początkującym zaleca się wybierać deski z mniejszym flexem, ponieważ są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na błędy. Poszukiwane są również przez riderów freestyle, którzy spędzają większość czasu jibbingiem (jazda po przeszkodach). Niestety przy większych szybkościach miękkie deski są „nieposłuszne” w zakrętach i nie umożliwiają takiego odbicia jak twardsze deski.

Twarde deski są idealne dla doświadczonych riderów, którzy preferują szybki aż agresywny styl jazdy. Przy wysokich szybkościach deska lepiej trzyma się na krawędziach i ogólnie na zamarzniętej nawierzchni. To, jak twardą deskę wybrać, zależy od doświadczenia, stylu jazdy i wagi – lekki rider powinien mięć deskę z mniejszym flexem. Nie wiesz, jaki flex powinien mieć twój snowboard? Zapytaj nas!

Damskie snowboardy

Damskie snowboardy biorą pod uwagę specyfika kobiecej budowy ciała. Środek ciężkośći u kobiet znajduje się niżej niż u męszczyzn, kobiety mają mniejsze stopy, inną proporcję wysokości do wagi. Biorąc to pod uwagę, producenci dostosowują geometrię i konstrukcję snowboardów dla pań.

Damskie snowboardy są wążejsze, raczej miękkie i ich inserty do wiązań znajdują się bliżej środka deski.

Typ wygięcia

Kolejnym parametrem ważnym dla wyboru nowej deski to typ jej wygięcia, czyli camber, rocker, flat lub różne wygięcia hybrydowe, na przykład 3D camber, double camber itd. Typ deski rozpoznasz najlepiej tak, że położysz ją na podłogę i patrząc na nią z boku zauważysz, gdzie jest wygięta a gdzie dotyka się podłoża.

Dla początkujących odpowiednim typem wygięcia jest rocker, który bardziej pozwala robić błędy. Odwrotne wygięcie, camber, przeznaczone jest raczej dla doświadczonych riderów, trzeba mieć maksymalną kontrolę nad deską bo bardzo łatwo złapać krawędź. Camber w stosunku do rockera ma wyższy pop i umożliwia precyzyjne sterowanie. Typ flat nieposiada prawie żadnego wygięcia i zapewnia stabilność w każdym terenie, a wygięcia hybrydowe łączą w sobie camber i rocker, dzięki czemu są w sam raz dla każdego.

Równowaga komponentów

Równowaga poszczególnych części zestawu snowboardowego powinna być zachowana. Do twardych desek należą wiązania i buty o równej lub zbliżonej twardości. Producenci zazwyczaj podają w katalogach i na stronach internetowych zalecone kombinacje komponentów. Sprzęt powinien przedstawiać zrównoważoną całość.

Kupując cały zestaw, zacznij od wyboru butów. Według ich wielkości, kształtu, mocności i ewentualnie marki dobierz wiązania.

Snowboard nie wymaga nadzwyczajnej opieki, jednak aby zachować jego sprawność jak najdłużej dostosuj się do tych kilku rad - Konserwacja snowboardu, opieka o ślizg deski i krawędzie

Arbor Coda Camber

Deska snowboardowa Arbor Coda Camber

Zwrot i wymiana produktów

Zwrotu lub wymiany towaru możesz dokonać w ciągu 14 dni od daty doręczenia bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja