Deska Gravity Fairy

 • Towar jest dostępny
 • Darmowa dostawa przy zakupach nad 100 PLN
 • Dostarczymy najpóźniej w czwartek 2. 4.
545 PLN
-30% / 779 PLN
Kolekcja: zima 2019/2020
Gwarancja: 2 lata
Marka: Gravity
Kategoria: Universal/Allround

ZEZULA club ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Członkowie kupują tańsze i ekskluzywne korzyści klubowe.

Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA
Opis towaru

Dziecięcy snowboard Gravity Fairy

Dziecięca deska snowboardowa Gravity Fairy jest przeznaczona dla młodszych snowboardzistów, którzy zaczynają lub już jeżdżą i chcą podciągnąć się na stoku czy w snowparku. Lekka i łatwa w użyciu deska snowboardowa w całości wykonana jest z drewna. Konstrukcja była stworzona tak, by pomagała twojemu maluchowi w snowboardingowych początkach. Dzięki nawoskowanemu ślizgu możesz nową deskę wprost zabrać na stok.

Specyfikacje

 • Camber - klasyczne wygięcie snowboardu, daje większą stabilność podczas jazdy na krawędzi, a precyzyjność i maksymalną sprężystość podczas odbicia się do wyskoku. Idealny do all-mountain snowboardingu i do freestyle z wielkimi wymaganiami na dokładność i wielkie odbicie (pop).
 • Twin-Tip - podstawowy kształt snowboardów do parku. Taka sama odległość od czubka i ogona umożliwia jazdę w obu kierunkach.
 • Woodcore - wszystkie snowboardy Gravity produkowane są ze 100% drewnianym rdzeniem. Stosujemy jakościowe drewno topolowe uzupełnione o panele mocnego drewna egzotycznego.
 • Biax (0°/90°) - zazwyczaj używany sposób laminacji, daje desce mocny pop i lekki obrotowy flex. Dzięki temu deska zwinnie robi zakręty i przeżyjesz z nią mnóstwo zabawy na stoku i w snowparku.
 • Wax Base - wszystkie nasze snowboardy są nawoskowane już w czasie produkcji, dlatego od razu możesz na nich jeździć.
Parametry
130 135 140
Waga ridera (kg) 30-50 35-55 40-60
Krawędź styku (cm) 92 96.4 100.8
Szerokość czubka (cm) 26.9 27.3 27.9
Szerokość środka (cm) 23.6 24 24.5
Szerokość pięty (cm) 26.9 27.3 27.9
Wcięcie (m) 7.5 8 8.5
Rozpiętość postawy (cm) 36-52 36-52 40-56
Set back (mm) 10 10 10
Inserty 4x4 4x4 4x4
Twardość 2 2 2
Poradnik

Jak wybrać snowboard

Wybierając snowboard ważne jest, aby odpowiadał poziomowi i doświadczeniu jeźdcy i jego ogólnym warunkom fizycznym – czyli wysokości i wadze. Początkujący, nie posiadający jeszcze żadnych doświadczeń, powinni wybrać taki snowboard, który nie jest specjalnie dostosowany do specyficznej dziedziny snowboardingu.

Doświadczeni riderzy preferują zazwyczaj już konkretną dziedzinę – freeride (jazda w otwartym terenie - puchu), freestyle (jazda w snowparku przez przeszkody, skoki) lub universal/allround (jazda na stoku).

Długość deski

Długość snowboardu zazwyczaj powinna sięgać brody. Jeżeli snowboardzista jeszcze porośnie, miałby wybierać deskę wielkości między brodą i nosem. Deska na jazdę freestyle może być jeszcze nieco krótsza, ale to nie reguła. Dlaczego ? Zbyt krótka deska może się w zakrętach przekręcać a z drugiej strony, zbyt długą deskę trudno jest zmusić do zakrętów i w ogóle jest miej podatna.

Masa ridera

Każdy snowboard ma pewną tolerancję obciążenia – czyli przedział od minimalnej do maksymalnej wagi jeźdźca. Wybierając trzeba brać pod uwagę czy waga ta mieści się w tolerancji obciążenia deski. Jeżeli waga jeźdźca jest za mała, to jadąc w zakręcie nie wygiął by wystarczająco deski i nie wykorzystał by w ten sposób całej jej krawędzi. Z kolei jeżeli waga jest za duża,  może to przeciążyć deskę i doprowadzić do jej uszkodzenia.
Jeżeli nie jesteś pewien czy wybrana deska odpowiada twojej wadze zapytaj nas!

Szerokość snowboardu

Szerokość snowboardu jest bardzo ważna. Podstawą jest, by jeździec podzas zakrętu nie dotykał palcami lub piętą stoku. Jeźdźcy z numerem butów conajmniej UK 10,5 (EUR 45) powinni wybierać szersze deski, tzw. wide snowboardy. Produkowane są również snowboardy mid-wide (średnio szerokie deski) i superwide (najszersze deski dla bardzo dużych stóp).

Flex (giętkość) snowboardu

Początkującym zaleca się wybierać deski z mniejszym flexem, ponieważ są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na błędy. Niestety przy większych szybkościach miękkie deski są „nieposłuszne” w zakrętach i nie umożliwiają takiego odbicia jak twardsze deski.

Twarde deski są idealne dla doświadczonych riderów, którzy preferują szybki aż agresywny styl jazdy. Przy wysokich szybkościach deska lepiej trzyma się na krawędziach. Ale przy niższych szybkościach zakręcanie jest raczej trudniejsze. To, jak twardą deskę wybrać, zależy od doświadczenia, stylu jazdy i wagi – lekki rider powinien mięć deskę z mniejszym flexem. Nie wiesz, jaki flex powinien mieć twój snowboard? Zapytaj nas!

Damskie snowboardy

Damskie snowboardy biorą pod uwagę specyfika kobiecej budowy ciała. Środek ciężkośći u kobiet znajduje się niżej niż u męszczyzn, kobiety mają mniejsze stopy, inną proporcję wysokości do wagi. Biorąc to pod uwagę, producenci dostosowują geometrię i konstrukcję snowboardów dla pań.

Damskie snowboardy są wążejsze, raczej miękkie i ich uchwyty do wiązań znajdują się bliżej środka deski.

Typ wygięcia

Kolejnym parametrem ważnym dla wyboru nowej deski to typ jej wygięcia, czyli camber, rocker, flat lub różne wygięcia hybrydowe, na przykład 3D camber, double camber itd. Typ deski rozpoznasz najlepiej tak, że położysz ją na podłogę i patrząc na nią z boku zauważysz, gdzie jest wygięta a gdzie dotyka się podłoża.

Dla początkujących odpowiednim typem wygięcia jest rocker, który bardziej pozwala robić błędy. Odwrotne wygięcie, camber, przeznaczone jest raczej dla doświadczonych riderów, trzeba mieć maksymalną kontrolę nad deską bo bardzo łatwo złapać krawędź. Camber w stosunku do rockera ma wyższy pop i umożliwia precyzyjne sterowanie. Typ flat nieposiada prawie żadnego wygięcia i zapewnia stabilność w każdym terenie a wygięcia hybrydowe łączą w sobie camber i rocker, dzięki czemu są w sam raz dla każdego.

Równowaga komponentów

Równowaga poszczególnych części zestawu snowboardowego powinna być zachowana. Do jakościowych desek należą wiązania i buty o równej lub zbliżonej jakości. Producenci zazwyczaj podają w katalogach i na stronach internetowych zalecone kombinacje komponentów. Sprzęt powinien przedstawiać zrównoważoną całość.

Kupując cały zestaw, zacznij od wyboru butów. Do  ich wielkości, kształtu, mocności i ewentualnie marki dobierz wiązania.

Snowboard nie wymaga nadzwyczajnej opieki, jednak aby zachować jego sprawność jak najdłużej dostosuj się do tych kilku rad - Konserwacja snowboardu, opieka o ślizg deski i krawędzie

Dodatkowe produkty

 • -20% Zniżka -20%
Przejść do produktu Pokrowce na snowboard Gravity Vivid Jr black 2019/2020 Produkt
dziecięcy

Gravity Vivid Jr black

103 PLN 129 PLN

Dostępne długości:

 • -40% Wyprzedaż -40%
Przejść do produktu Ocieplacz Gravity Vivid Jr violet/pink 2019/2020 Produkt
dziecięcy

Gravity Vivid Jr violet/pink

41 PLN 69 PLN

Dostępne rozmiary:

Przejść do produktu Żelazko Gravity Wax Iron black/white 2019/2020

Gravity Wax Iron black/white

169 PLN

Przejść do produktu Ostrzałka Gravity Edge Tuner black 2019/2020

Gravity Edge Tuner black

42 PLN

Przejść do produktu Gravity Wax Brush black/white 2019/2020

Gravity Wax Brush black/white

42 PLN

Rozmiar:

Przejść do produktu Gravity Wax Scraper clear 2019/2020

Gravity Wax Scraper clear

25 PLN

Wygodny pakiet

 • -40% Wyprzedaż -40%
Przejść do kompletu Gravity Fairy set Produkt
dziecięcy

Gravity Fairy set

705 PLN 1 168 PLN

Dostępne długości:

 • -39% Wyprzedaż -39%
Przejść do kompletu Gravity Fairy komplet Produkt
dziecięcy

Gravity Fairy komplet

1 033 PLN 1 707 PLN

Dostępne długości:

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja