Deska Gravity Contra

 • Towar jest dostępny
 • Darmowa dostawa przy zakupach nad 290 PLN
 • Dostarczymy najpóźniej w wtorek 24. 9.
773 PLN
-30% / 1 104 PLN
Kolekcja: zima 2018/2019
Gwarancja: 2 lata
Marka: Gravity
Kategoria: Freestyle
Kupując otrzymujesz Kartę Stałego Klienta, która daje wiele korzyści!
Opis towaru

Męski snowboard Gravity Contra

Lubisz agresywną jazdę? Jeśli tak to nie ma o czym gadać, bierz Gravity Contra i jedź. Freestylem naszpikowana deska z wygięciem CamRock dzięki lekko przesuniętym insertom jest idealnym wyborem na stok i do snowparku.

Parametry

 • Cam-Rock - kombinuje to najlepsze z cambera i rockera. Cam-Rock obniża ciśnienie w miejscach kontaktu z podłożem na przedzie i tyle, dzięki temu pozwala na swobodniejszą jazdę, niż jaką da ci rocker. Camber wygięcie, usytuowane pod wiązaniem, zapewni lepszą kontrolę w czasie jazdy na krawędzi i wystarczająca mocny pop.
 • Directional - nieco dłuższy nose niż tail daje większą fleksybilność i efektywność jadąc do przodu i lepiej ślizga się w puchu. Directional deski poradzą sobie z każdym terenem.
 • Woodcore - wszystkie snowboardy Gravity produkowane są ze 100% drewnianym rdzeniem. Stosujemy jakościowe drewno topolowe uzupełnione o panele mocnego drewna egzotycznego.
 • Triax (0°/+45°/-45°) - orientacja włókien szklanych powodująca bardzo naturalną fleksybilność deski, deska jest sztywniejsza, pop mocniejszy w obu kierunkach a sterowanie przy wysokich szybkościach łatwiejsze.
 • Sidewall - 360°ABS sidewall chrání hranu proti poškození, lépe přenáší energii na hranu a tlumí vibrace.
 • Sidewall - 360°ABS sidewall chroni krawędź przed uszkodzeniem, lepiej przenosi energię na krawędź i tłumi wibracje.
 • Micro Inserts - inserty rozmieszczone w pozycji 4 x 2 cm. W odróżnieniu od zwykle stosowanego rozmieszczenia (4 x 4 cm) pozwalają lepiej ustawić wiązania.
Parametry
153 156 159 160W 161 164W
Waga ridera (kg) 60-80 65-85 70-90 75-95 75-95 80-100
Krawędź styku (cm) 119 120.6 122.6 122.6 125 125
Szerokość czubka (cm) 29.1 29.3 29.8 30.7 30.2 31.3
Szerokość środka (cm) 24.8 24.9 25.4 26.4 25.7 27
Szerokość pięty (cm) 29.1 29.3 29.8 30.7 30.2 31.3
Wcięcie (m) 7.7 7.8 7.9 8.1 8.1 8.1
Rozpiętość postawy (cm) 51-59 52-60 52-60 51-59 53-61 53-61
Średni rostaw (cm) 55 56 56 55 57 57
Set back (mm) 10 10 10 10 10 10
Inserty 4x2 4x2 4x2 4x2 4x2 4x2
Twardość 4 4 4 4 4 4
Poradnik

Jak wybrać snowboard

Wybierając snowboard ważne jest, aby odpowiadał poziomowi i doświadczeniu jeźdcy i jego ogólnym warunkom fizycznym – czyli wysokości i wadze. Początkujący, nie posiadający jeszcze żadnych doświadczeń, powinni wybrać taki snowboard, który nie jest specjalnie dostosowany do specyficznej dziedziny snowboardingu.

Doświadczeni riderzy preferują zazwyczaj już konkretną dziedzinę – freeride (jazda w puchowym śniegu), freestyle (jazda na przeszkodach w snowparku, skoki) lub tzw. race czy alpine (szybka jazda na twardej desce i w butach ze sztywnymi podeszwami).

Długość deski

Długość snowboardu musi odpowiadać wysokośći jeźdźca. Ogólnie przyjęta reguła mówi, że deska powinna dosięgać okolic między brodą i nosem. Zbyt krótkie deski łatwo przechodzą w zakrętach w poślizg i jazda po krawędziach jest praktycznie niemożliwa. Z drugiej strony zbyt długie deski trudno zmusić do zakrętu i są ogólnie mniej podatne. Do różnych dyscyplin odpowiednie są deski o różnej długości - patrz obrazek poniżej.

Masa ridera

Każdy snowboard ma pewną tolerancję obciążenia – czyli przedział od minimalnej do maksymalnej wagi jeźdźca. Wybierając trzeba brać pod uwagę czy waga ta mieści się w tolerancji obciążenia deski. Jeżeli waga jeźdźca jest za mała, to jadąc w zakręcie nie wygiął by wystarczająco deski i nie wykorzystał by w ten sposób całej jej krawędzi. Z kolei jeżeli waga jest za duża,  może to przeciążyć deskę i doprowadzić do jej uszkodzenia.
Jeżeli nie jesteś pewien czy wybrana deska odpowiada twojej wadze zapytaj nas!

Szerokość snowboardu

Szerokość snowboardu jest bardzo ważna. Podstawą jest, by jeździec podzas zakrętu nie dotykał palcami lub piętą stoku. Jeźdźcy z numerem butów conajmniej UK 10,5 (EUR 45) powinni wybierać szersze deski, tzw. wide snowboardy. Produkowane są również snowboardy mid-wide (średnio szerokie deski) i superwide (najszersze deski dla bardzo dużych stóp).

Flex (giętkość) snowboardu

Początkującym zaleca się wybierać deski z mniejszym flexem, ponieważ są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na błędy. Niestety przy większych szybkościach miękkie deski są „nieposłuszne” w zakrętach i nie umożliwiają takiego odbicia jak twardsze deski.

Twarde deski są idealne dla doświadczonych riderów, którzy preferują szybki aż agresywny styl jazdy. Przy wysokich szybkościach deska lepiej trzyma się na krawędziach. Ale przy niższych szybkościach zakręcanie jest raczej trudniejsze. To, jak twardą deskę wybrać, zależy od doświadczenia, stylu jazdy i wagi – lekki rider powinien mięć deskę z mniejszym flexem. Nie wiesz, jaki flex powinien mieć twój snowboard? Zapytaj nas!

Damskie snowboardy

Damskie snowboardy biorą pod uwagę specyfika kobiecej budowy ciała. Środek ciężkośći u kobiet znajduje się niżej niż u męszczyzn, kobiety mają mniejsze stopy, inną proporcję wysokości do wagi. Biorąc to pod uwagę, producenci dostosowują geometrię i konstrukcję snowboardów dla pań.

Damskie snowboardy są wążejsze, raczej miękkie i ich uchwyty do wiązań znajdują się bliżej środka deski.

Typ wygięcia

Kolejnym parametrem ważnym dla wyboru nowej deski to typ jej wygięcia, czyli camber, rocker, flat lub różne wygięcia hybrydowe, na przykład 3D camber, double camber itd. Typ deski rozpoznasz najlepiej tak, że położysz ją na podłogę i patrząc na nią z boku zauważysz, gdzie jest wygięta a gdzie dotyka się podłoża.

Dla początkujących odpowiednim typem wygięcia jest rocker, który bardziej pozwala robić błędy. Odwrotne wygięcie, camber, przeznaczone jest raczej dla doświadczonych riderów, trzeba mieć maksymalną kontrolę nad deską bo bardzo łatwo złapać krawędź. Camber w stosunku do rockera ma wyższy pop i umożliwia precyzyjne sterowanie. Typ flat nieposiada prawie żadnego wygięcia i zapewnia stabilność w każdym terenie a wygięcia hybrydowe łączą w sobie camber i rocker, dzięki czemu są w sam raz dla każdego.

Równowaga komponentów

Równowaga poszczególnych części zestawu snowboardowego powinna być zachowana. Do jakościowych desek należą wiązania i buty o równej lub zbliżonej jakości. Producenci zazwyczaj podają w katalogach i na stronach internetowych zalecone kombinacje komponentów. Sprzęt powinien przedstawiać zrównoważoną całość.

Kupując cały zestaw, zacznij od wyboru butów. Do  ich wielkości, kształtu, mocności i ewentualnie marki dobierz wiązania.

Snowboard nie wymaga nadzwyczajnej opieki, jednak aby zachować jego sprawność jak najdłużej dostosuj się do tych kilku rad - Konserwacja snowboardu, opieka o ślizg deski i krawędzie

Dodatkowe produkty

 • -30% Wyprzedaż -30%
Przejść do produktu Buty Gravity Manual Fast Lace black 2018/2019

Gravity Manual Fast Lace black

480 PLN 685 PLN

Dostępne rozmiary UK:

Przejść do produktu Gravity Contra black

Gravity Contra black

39 PLN

Dostępne rozmiary UK:

Wygodny pakiet

 • -34% Zniżka -34%
Przejść do kompletu Gravity Contra set II

Gravity Contra set II

1 084 PLN 1 638 PLN

Dostępne długości:

 • -34% Zniżka -34%
Przejść do kompletu Gravity Contra komplet II

Gravity Contra komplet II

1 498 PLN 2 239 PLN

Dostępne długości:

Polecić produkt e-mailem

:
:
: