Plecy

Deska Burton Flight Attendant

Kolekcja zima 2020/2021

Przygotuj się do lotu ze zaktualizowanym modelem Flight Attendant marki Burton. Najbardziej docenisz jego doskonałe zdolności carvingowe i lekkość, z… szczegółowy opis

1 714 PLN Zniżka -30 % 2 449 PLN

Darmowa dostawa!

 • Dostarczymy najpóźniej w czwartek 11. 3.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Co zrobić w przypadku złego wyboru?

Udostępnij produkt

Polecić produkt e-mailem

Męski snowboard Burton Flight Attendant

Przygotuj się do lotu ze zaktualizowanym modelem Flight Attendant marki Burton. Najbardziej docenisz jego doskonałe zdolności carvingowe i lekkość, z jaką przechodzi w powietrze. Najbardziej poczuje się jak w domu w backcountry i na stokach. Świetny artwork to słodka końcówka, którą zajął się artysta Ty Williams.

* Do montażu klasycznych wiązań (4x4, Minidisk) na deski z systemem Channel potrzebne są specjalne śruby M6 x 13 mm, które nie są częścią opakowania. Używając klasycznych śrub podczas montażu wiązań możesz nieodwracaolnie uszkodzić twoją deskę. Śruby znajdziesz w zakładce Dodatkowe produkty.

Wygięcie

 • Directional Camber - gładkie zakręty, równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej długości deski i pewność podczas sterowania - to wszystko możesz oczekiwać od klasycznego camber.

Shape a Flex

 • Directional (10 mm zwężenie) / Directional

Rdzeń 

 • FSC certified SuperFly II 700G Core (rdzeń utworzony z lżejszych i twardszych materiałów drewnianych, co zapewnia najlepszą kombinację właściwości jezdnych).
 • Dualzone EGD - na nose oraz tail deski w dwu strefach znajduje się drewno ułożone prostopadle do reszty rdzenia, wzmacnia to krawędź i daje więkzsą siłę.
 • Squeezebox - profilowany rdzeń dla łatwiejszej obsługi, większej mocy i popu. Integracja włókien węglowych z profilem Classic Squeezebox stworzyła najmocniejszy rdzeń. Włókna węglowe wzmacniają nose i tail deski, zapewniając szybką reakcje.

Dalsze technologie

 • Ulepszony sintrowany ślizg Sintered WFO
 • The Channel - kompatybilny z wiązaniem. The Channel daje maksymalną kontrolę nad postawą na desce. Jest w pełni kompatybilny z technologią EST i 3D i pozwala zamontować wiązanie na snowboard w dowolny sposób, wystarczy obrócić i przesunąć wiązanie właśnie tak Ci potrzeba.
 • Infinite Ride - dzięki rygorystycznym testom Burton zapewnia, że właściwości deski pozostaną takie same przez kilka lat.
 • Super Sap Epoxy - produkowany z żywicy na bazie materiałów naturalnych by minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Deska Burton Flight Attendant 2020/2021

Parametry

152 156 159 159W 162 162W 168
Waga ridera (kg) 54-82 68-91 68-91 68-91 82-118 82-118
Krawędź styku (cm) 114 118 121 121 129.5 124
Szerokość czubka (cm) 28.97 29.52 29.83 30.83 31.15 31.34
Szerokość środka (cm) 24.4 24.8 25 26 26 26.4
Szerokość pięty (cm) 27.97 28.52 28.83 29.83 30.15 30.34
Wcięcie (m) 7.2 7.4 7.6 7.6 8.2 7.8
Set back (mm) -35 -35 -35 -35 -35 -35 -35
Średni rostaw (cm) 53 56 56 56 56 56

Jak wybrać snowboard

Wybierając snowboard ważne jest, aby odpowiadał poziomowi i doświadczeniu jeźdcy i jego ogólnym warunkom fizycznym – czyli wysokości i wadze. Początkujący, nie posiadający jeszcze żadnych doświadczeń, powinni wybrać taki snowboard, który nie jest specjalnie dostosowany do specyficznej dziedziny snowboardingu.

Doświadczeni riderzy preferują zazwyczaj już konkretną dziedzinę – freeride (jazda w otwartym terenie - puchu), freestyle (jazda w snowparku przez przeszkody, skoki) lub universal/allround (jazda na stoku).

Długość deski

Długość snowboardu zazwyczaj powinna sięgać brody. Jeżeli snowboardzista jeszcze porośnie, miałby wybierać deskę wielkości między brodą i nosem. Deska na jazdę freestyle może być jeszcze nieco krótsza, ale to nie reguła. Dlaczego ? Zbyt krótka deska może się w zakrętach przekręcać a z drugiej strony, zbyt długą deskę trudno jest zmusić do zakrętów i w ogóle jest miej podatna.

Masa ridera

Każdy snowboard ma pewną tolerancję obciążenia – czyli przedział od minimalnej do maksymalnej wagi jeźdźca. Wybierając trzeba brać pod uwagę czy waga ta mieści się w tolerancji obciążenia deski. Jeżeli waga jeźdźca jest za mała, to jadąc w zakręcie nie wygiął by wystarczająco deski i nie wykorzystał by w ten sposób całej jej krawędzi. Z kolei jeżeli waga jest za duża,  może to przeciążyć deskę i doprowadzić do jej uszkodzenia.
Jeżeli nie jesteś pewien czy wybrana deska odpowiada twojej wadze zapytaj nas!

Szerokość snowboardu

Szerokość snowboardu jest bardzo ważna. Podstawą jest, by jeździec podzas zakrętu nie dotykał palcami lub piętą stoku. Jeźdźcy z numerem butów conajmniej UK 10,5 (EUR 45) powinni wybierać szersze deski, tzw. wide snowboardy. Produkowane są również snowboardy mid-wide (średnio szerokie deski) i superwide (najszersze deski dla bardzo dużych stóp).

Flex (giętkość) snowboardu

Początkującym zaleca się wybierać deski z mniejszym flexem, ponieważ są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na błędy. Niestety przy większych szybkościach miękkie deski są „nieposłuszne” w zakrętach i nie umożliwiają takiego odbicia jak twardsze deski.

Twarde deski są idealne dla doświadczonych riderów, którzy preferują szybki aż agresywny styl jazdy. Przy wysokich szybkościach deska lepiej trzyma się na krawędziach. Ale przy niższych szybkościach zakręcanie jest raczej trudniejsze. To, jak twardą deskę wybrać, zależy od doświadczenia, stylu jazdy i wagi – lekki rider powinien mięć deskę z mniejszym flexem. Nie wiesz, jaki flex powinien mieć twój snowboard? Zapytaj nas!

Damskie snowboardy

Damskie snowboardy biorą pod uwagę specyfika kobiecej budowy ciała. Środek ciężkośći u kobiet znajduje się niżej niż u męszczyzn, kobiety mają mniejsze stopy, inną proporcję wysokości do wagi. Biorąc to pod uwagę, producenci dostosowują geometrię i konstrukcję snowboardów dla pań.

Damskie snowboardy są wążejsze, raczej miękkie i ich uchwyty do wiązań znajdują się bliżej środka deski.

Typ wygięcia

Kolejnym parametrem ważnym dla wyboru nowej deski to typ jej wygięcia, czyli camber, rocker, flat lub różne wygięcia hybrydowe, na przykład 3D camber, double camber itd. Typ deski rozpoznasz najlepiej tak, że położysz ją na podłogę i patrząc na nią z boku zauważysz, gdzie jest wygięta a gdzie dotyka się podłoża.

Dla początkujących odpowiednim typem wygięcia jest rocker, który bardziej pozwala robić błędy. Odwrotne wygięcie, camber, przeznaczone jest raczej dla doświadczonych riderów, trzeba mieć maksymalną kontrolę nad deską bo bardzo łatwo złapać krawędź. Camber w stosunku do rockera ma wyższy pop i umożliwia precyzyjne sterowanie. Typ flat nieposiada prawie żadnego wygięcia i zapewnia stabilność w każdym terenie a wygięcia hybrydowe łączą w sobie camber i rocker, dzięki czemu są w sam raz dla każdego.

Równowaga komponentów

Równowaga poszczególnych części zestawu snowboardowego powinna być zachowana. Do jakościowych desek należą wiązania i buty o równej lub zbliżonej jakości. Producenci zazwyczaj podają w katalogach i na stronach internetowych zalecone kombinacje komponentów. Sprzęt powinien przedstawiać zrównoważoną całość.

Kupując cały zestaw, zacznij od wyboru butów. Do  ich wielkości, kształtu, mocności i ewentualnie marki dobierz wiązania.

Snowboard nie wymaga nadzwyczajnej opieki, jednak aby zachować jego sprawność jak najdłużej dostosuj się do tych kilku rad - Konserwacja snowboardu, opieka o ślizg deski i krawędzie

Burton Flight Attendant

Deska Burton Flight Attendant

Zwrot i wymiana produktów

W ciągu 14 dni od daty dostawy możesz zwrócić lub wymienić towar bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja