Plecak Element Gear Light 20L

  • Towar jest dostępny
  • Darmowa dostawa przy zakupach nad 290 PLN
  • Dostarczymy najpóźniej w czwartek 25. 7.
64 PLN
Kolor: red
Kolekcja: lato 2019
Gwarancja: 2 lata
Kupując otrzymujesz Kartę Stałego Klienta, która daje wiele korzyści!
Opis towaru

Torba nieprzemakalna Elements Gear Light

Torby nieprzemakalne Elements Gear służą do przechowywnia i ochrony różnych drobiazgów przed wodą i piaskiem. Specjalne szwy i zaginany mankiet zapewniają 100% wodoodporność. Ustawialny pasek, który można odczepić, pozwoli ci nosić torbę na ramieniu. Elements Gear Light to idealna torba do wszystkich sportów wodnych.

Model Light wyprodukowany jest z nylonowej materii. Stworzony jest po to, by był jak najlżejszy. Nie ma paska na ramię ani rzepu.

Poradnik

Fenomen o nazwie Paddleboard

Paddleboarding to na prawdę sport dla każdego. Dla młodzieży i dla całych rodzin, czy jako uzupełnienie treningu sportowców, na staw i jezioro, na morze i rzekę... W ostatnich latach paddleboarding stał się bardzo popularny wśród wszystkich generacji a my powiemy ci dlaczego!

Paddle jest w sam raz do sportu i do relaxu

Paddleboarding czyli SUP (Stand Up Paddle) powstał na Hawajach jako dodatkowy sposób nauki surfingu. Aktualnie jest jednym z najszybciej rozwijających się boardsportów i to z kilku powodów.

Największą zaletą paddleboardingu, to mnóstwo możliwości, które oferuje. Do paddleboardingu nie potrzebujesz morza, wiatru ani żadnych specjalnych warunków, wystarczy jezioro lub rzeka i zaczynamy zabawę!

Nadmuchiwaną deskę możesz nosić na plecach

Kolejną zaletą paddleboardingu to fakt, że chodzi o bardzo bezpieczny sport. Podczas jego uprawiania nie zdarzają się poważne wypadki i obrażenia, ale oczywiście dzieciom trzeba ubrać kamizelkę ratunkową. Atrakcyjność sportu tkwi także w tym, że może go uprawiać każdy, od dzieciaka aż po emeryta. Paddleboarding to sport dla całej rodziny i w cale nie jest taki drogi. By go spróbować, nie musisz kupować całego sprzętu, paddleboardy można wypożyczyć w wielu miejscach nad jeziorami lub rzekami.


Kompletnie spakowany sprzęt ma masę około 15 kg i można go przenieść na plecach!

Nowoczesny sposób produkcji i technologie nadmuchiwania pozwala spakować ponad trzy metrową deskę razem z wiosłem teleskopowym i pompką do plecaka. Kompletny sprzęt możesz przenosić na plecach.

Jak wybrać kształt deski?

Paddleboard pozwala ci uprawiać wiele różnych dyscyplin: od rekreacyjnych przejażdżek po spokojnej wodzie, przez długie wycieczki, zawody aż po ujeżdżanie morskich fal. Kształt i rozmiar desek, podobnie jak u snowboardingu, skateboardingu czy surfingu, dostosowane są do specyficznej dyscypliny.

Najbardziej popularnym kształtem paddleboardów jest kształt allround. Chodzi o deski przezmaczone do rekreacyjnego paddleboardingu, są badzo stabilne i ich rozmiar dobierany jest na podstawie wagi ridera. Długość deski wynosi zazwyczaj od 300 do 330 cm, szerokość od 75 do 80 cm.


Najbardziej uniwersalnym kształtem paddleboardów jest tzw. „allround“.

Paddleboardy przeznaczone do dłuższych przejażdżek po spokojnej wodzie należą do kategorii touring. Deski te są bardzo długie i mają wąski czubek, dzięki któremu utrzymują kurs i są szybsze.

Jeżeli chcesz spróbować paddleboarding na falach morza, to wybierz kształt wave. Wygięte stateczniki umożliwiają zwinniejszą jazdę. Na wave paddleboardach mogą jeździć także lżejsi riderzy, panie lub dzieci.

Narazie marginesową dyscypliną, która jednak zdobywa coraz więcej entuzjastów, jest race paddleboarding. Deski przeznczone są przedewszystkim dla profesjonalnych sportowców i treningu kondycyjnego.

Dobór wiosła

Teleskopowe wiosła składają się z dwóch lub trzech części i ich długość można ustawić według potrzeb ridera, zatem jedno wiosło może posłużyć całej rodzinie. Długość wiosłą powinna być o 10 aż 20 cm dłuższa od wysokości ridera i wynosi od 170 do 220 cm. Wiosła produkowane są z ekstra lekkich i wytrzymałych materiałów: z glinu, plastiku, szkła laminowanego lub z karbonu. Wiosło nie jest proste, jego "pióro" jest lekko wychylony.


Wiosło powinno być o 20 cm dłuższe od wysokości ridera.

Nadmuchiwanie paddleboarda

Do nadmuchania paddleboardu potrzebna jest pompka, która zazwyczaj jest częścią zestawu „deska + wiosła + pompka“ lub trzeba ją dokupić oddzielnie. W każdym radzie pompka razem z całą resztą sprzętu zmieści się w plecaku, który otrzymiesz razem z deską.

Po rozpakowaniu deski wystarczy przymocować węża pompki do zastawki deski. Zastawka ma bezpiecznik, który zapobiega wydmuchiwaniu się deski po odczepieniu pompki.

Przygotowanie deski do jazdy trwa od trzech do pięciu minut; nadmuchiwanie to na prawdę nic trudnego i jest o wiele prostsze od nadmuchiwania leżaka wodnego.

Pod deskę trzeba jeszcze przymocować specjalny fin (statecznik), niezbędny do tego, by deska utrzymała stały kurs.

Manatki schowaj do torby wodoszczelnej

Polecamy schować komórkę, dokumenty lub fotoaparat do nieprzemakalnej torby. Na rynku znajdziesz torby o różnych objętościach, od 5 litrów aż po 60 litrów. Największe torby przeznaczone są do długich podróży i zmieści się w nich wszystko, czego potrzeba ci do campingu.

A co ubrać?

Hura do wody! Na paddleboardzie możesz stać na bosaka lub w butach neoprenowych, które zapewnią ci ciepło. Na pewno warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, najlepiej o takich, które mają szkła polaryzacyjne. Idealną górną częścią ubrania jest szybkoschnąca lycra, większość z nich wyposaźna jest filtrem promieniowania UV.


Lycrowa koszulka, czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne – to wszystko przyda ci się podczas paddleboardingu.

Najbardziej wygodnie będzie ci w stroju kąpielowym lub boardshorts, które powinny być jak najbardziej elastyczne. Być może z początku będziesz czuł się nie pewnie, ale po chwili jazdy pójdzie ci coraz lepiej. Spróbuj paddleboarding i zobaczysz, że jest SUPer!

Bezpieczeństwo i wyposażenie

Podczas jazdy na rzece lub dzikich wodach pamiętaj o kasku kamizelce; dla dzieci i riderów, którzy słabo pływią, kamizelka to obowiązek zawsze i wszędzie. Czasam może się zdarzyć, że paddleboard porwie silny prąd, dlatego warto na wszelki wypadek przymocować paddleboard do nogi przy pomocy SUP leash.

Jeśli jest to twój pierwszy raz na paddleboardzie, to polecamy wchodzić na niego na kolanach w płytkiej wodzie lub wejść na niego z molo. Z początku wiosłuj rękami, później wiosłem, a jeszcze później stań na dwóch nogach i zakochaj się w paddleboardingu.

Wydmuchanie i spakowanie paddleboarda

Po przejażdżce wyciągnij paddleboard z wody i połóż go dnem do góry – by chronić statecznik przed deformacją. Wysusz deskę na słońcu i wykorzystaj ten czas by przebrać się. Pomoże ci w tym ponczo z tkaniny frotte – nie potrzebujesz przebieralni ani trzeciej ręki, która przytrzymie ci ręcznik podczas przebierania!

Najpierw zdejmij fin (statecznik) z paddleboardu.

Na boczne finy załóż nadmuchiwane „rękawki“ (które wyglądają tak samo jak te przeznaczone dla dzieci, ale nie są to te same!). Służą do tego, by chronić finy przed uszkodzeniem.

Przy pomocy zastawki wydmuchaj paddleboard.

Potem spakuj paddleboard od ogona po czubek.

Włóż go do pokrowca/plecaka, który zazwyczaj jest częścią zestawu i spakuj razem z nim wiosło i pompkę!

W naszej ofercie znajdują się paddleboardy marek O'Neill, Kin i Viamare. Chętnie pomożemy ci w wyborze!

[galerie]

Kolory

Przejść do produktu Plecak Element Gear Light 20L lime 2019

Element Gear Light 20L lime

64 PLN

Dostępne rozmiary:

Polecić produkt e-mailem

:
:
: