Deska Nitro Ripper Youth

  • Towar jest dostępny
  • Darmowa dostawa przy zakupach nad 290 PLN
  • Dostarczymy najpóźniej w wtorek 24. 9.
820 PLN
-30% / 1 171 PLN
Kolekcja: zima 2018/2019
Gwarancja: 2 lata
Marka: Nitro
Kategoria: Universal/Allround
Kupując otrzymujesz Kartę Stałego Klienta, która daje wiele korzyści!
Opis towaru

Dziecięcy snowboard Nitro Ripper Youth

Nitro Ripper Youth jest tak mocny, że utrzymał by nawet dorosłego. Zaprojektowany jest jednak dla dzieci, które dopiero odkrywają swój styl jazdy. Snowboard jest sprężysty, stabilny i sterowny.

Parametry

  • Flat Out Rocker - hybrydowe wygięcie, którego nose i tail podnoszą się jeszcze przed najszerszym miejscem deski. Wynikiem są łatwe zakręty i mnóstwo zabawy. Podniesiony nose i tail pomagają "płynąć" przez puch a Flat Out deski świetnie pressują. W dodatku deska toreluje błędy i łatwo się z nią bawić, to pomoże ci się rozwijać.
  • Radial Sidecut
  • Twin Shape - symetryczna deska, która umożliwia jazdę w obu kierunkach, idealna do snowparku.
  • Powercore - ultra-lekkie najwyższej jakości drewno z topoli zapewni perfekcyjną jazdę, mocny pop, bezkonkurencyjna wytrzymałość i minimalna masa.
  • Bi-Lite Laminates - konstrukcja ulubionego Bi-Lite laminatu jest niesamowicie mocna, stylowa i daje desce wspaniałe właściwości.
  • Premium Extruded FH Base -  wytrzymałość, szybkość i minimalna potrzeba opieki, taki jest ślizg FH, który radzi sobie jak żaden inny z railami i przeszkodami miasta.
  • Flex - 2
Parametry
132 137 142 146 149
Waga ridera (kg) 30-50 35-55 40-60 45-65 50-
Krawędź styku (cm) 96 100 104 107 112
Szerokość czubka (cm) 26.1 27.1 28.1 29.3 29.9
Szerokość środka (cm) 22.4 23.2 24.1 25 25.6
Szerokość pięty (cm) 26.1 27.1 28.1 29.3 29.9
Wcięcie (m) 7 7.1 7.2 7.3 7.5
Rozpiętość postawy (cm) 42-54 44-56 46-58 46-58 48-60
Set back (mm) 0 0 0 0 0
Poradnik

Jak wybrać snowboard

Wybierając snowboard ważne jest, aby odpowiadał poziomowi i doświadczeniu jeźdcy i jego ogólnym warunkom fizycznym – czyli wysokości i wadze. Początkujący, nie posiadający jeszcze żadnych doświadczeń, powinni wybrać taki snowboard, który nie jest specjalnie dostosowany do specyficznej dziedziny snowboardingu.

Doświadczeni riderzy preferują zazwyczaj już konkretną dziedzinę – freeride (jazda w puchowym śniegu), freestyle (jazda na przeszkodach w snowparku, skoki) lub tzw. race czy alpine (szybka jazda na twardej desce i w butach ze sztywnymi podeszwami).

Długość deski

Długość snowboardu musi odpowiadać wysokośći jeźdźca. Ogólnie przyjęta reguła mówi, że deska powinna dosięgać okolic między brodą i nosem. Zbyt krótkie deski łatwo przechodzą w zakrętach w poślizg i jazda po krawędziach jest praktycznie niemożliwa. Z drugiej strony zbyt długie deski trudno zmusić do zakrętu i są ogólnie mniej podatne. Do różnych dyscyplin odpowiednie są deski o różnej długości - patrz obrazek poniżej.

Masa ridera

Każdy snowboard ma pewną tolerancję obciążenia – czyli przedział od minimalnej do maksymalnej wagi jeźdźca. Wybierając trzeba brać pod uwagę czy waga ta mieści się w tolerancji obciążenia deski. Jeżeli waga jeźdźca jest za mała, to jadąc w zakręcie nie wygiął by wystarczająco deski i nie wykorzystał by w ten sposób całej jej krawędzi. Z kolei jeżeli waga jest za duża,  może to przeciążyć deskę i doprowadzić do jej uszkodzenia.
Jeżeli nie jesteś pewien czy wybrana deska odpowiada twojej wadze zapytaj nas!

Szerokość snowboardu

Szerokość snowboardu jest bardzo ważna. Podstawą jest, by jeździec podzas zakrętu nie dotykał palcami lub piętą stoku. Jeźdźcy z numerem butów conajmniej UK 10,5 (EUR 45) powinni wybierać szersze deski, tzw. wide snowboardy. Produkowane są również snowboardy mid-wide (średnio szerokie deski) i superwide (najszersze deski dla bardzo dużych stóp).

Flex (giętkość) snowboardu

Początkującym zaleca się wybierać deski z mniejszym flexem, ponieważ są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na błędy. Niestety przy większych szybkościach miękkie deski są „nieposłuszne” w zakrętach i nie umożliwiają takiego odbicia jak twardsze deski.

Twarde deski są idealne dla doświadczonych riderów, którzy preferują szybki aż agresywny styl jazdy. Przy wysokich szybkościach deska lepiej trzyma się na krawędziach. Ale przy niższych szybkościach zakręcanie jest raczej trudniejsze. To, jak twardą deskę wybrać, zależy od doświadczenia, stylu jazdy i wagi – lekki rider powinien mięć deskę z mniejszym flexem. Nie wiesz, jaki flex powinien mieć twój snowboard? Zapytaj nas!

Damskie snowboardy

Damskie snowboardy biorą pod uwagę specyfika kobiecej budowy ciała. Środek ciężkośći u kobiet znajduje się niżej niż u męszczyzn, kobiety mają mniejsze stopy, inną proporcję wysokości do wagi. Biorąc to pod uwagę, producenci dostosowują geometrię i konstrukcję snowboardów dla pań.

Damskie snowboardy są wążejsze, raczej miękkie i ich uchwyty do wiązań znajdują się bliżej środka deski.

Typ wygięcia

Kolejnym parametrem ważnym dla wyboru nowej deski to typ jej wygięcia, czyli camber, rocker, flat lub różne wygięcia hybrydowe, na przykład 3D camber, double camber itd. Typ deski rozpoznasz najlepiej tak, że położysz ją na podłogę i patrząc na nią z boku zauważysz, gdzie jest wygięta a gdzie dotyka się podłoża.

Dla początkujących odpowiednim typem wygięcia jest rocker, który bardziej pozwala robić błędy. Odwrotne wygięcie, camber, przeznaczone jest raczej dla doświadczonych riderów, trzeba mieć maksymalną kontrolę nad deską bo bardzo łatwo złapać krawędź. Camber w stosunku do rockera ma wyższy pop i umożliwia precyzyjne sterowanie. Typ flat nieposiada prawie żadnego wygięcia i zapewnia stabilność w każdym terenie a wygięcia hybrydowe łączą w sobie camber i rocker, dzięki czemu są w sam raz dla każdego.

Równowaga komponentów

Równowaga poszczególnych części zestawu snowboardowego powinna być zachowana. Do jakościowych desek należą wiązania i buty o równej lub zbliżonej jakości. Producenci zazwyczaj podają w katalogach i na stronach internetowych zalecone kombinacje komponentów. Sprzęt powinien przedstawiać zrównoważoną całość.

Kupując cały zestaw, zacznij od wyboru butów. Do  ich wielkości, kształtu, mocności i ewentualnie marki dobierz wiązania.

Snowboard nie wymaga nadzwyczajnej opieki, jednak aby zachować jego sprawność jak najdłużej dostosuj się do tych kilku rad - Konserwacja snowboardu, opieka o ślizg deski i krawędzie

Polecić produkt e-mailem

:
:
: