Plecy

Deska Gravity Thunder

Kolekcja zima 2020/2021

Damski model deski parkowej w wygięciem CamRock, który łączy w sobie to, co najlepsze z  cambera i rockera. Thunder z miękkim flexem pozwala… szczegółowy opis

683 PLN Zniżka -30 % 975 PLN

Darmowa dostawa!

 • Dostarczymy najpóźniej w środę 3. 3.

ZEZULA club Zostań członkiem ZEZULA Club i uzyskaj wiele korzyści!

ZEZULA Club

ZEZULA club

ZEZULA Club to program lojalnościowy dla klientów SNOWBOARD ZEZULA. Każdy klient, który się zarejestruje, automatycznie staje się członkiem ZEZULA Club i może kupować taniej i cieszyć się wyjątkowymi korzyściami klubowymi:

 • do 20% zniżki na produkty bez rabatu w sklepie internetowym i sklepie
 • tańsza wysyłka
 • niższe limity bezpłatnej wysyłki
 • Priorytet zamówienia
 • specjalne zniżki na produkty, które już zostały przecenione
 • zniżka na wynajem i usługi w SNOWBOARD ZEZULA

Co zrobić w przypadku złego wyboru?

Udostępnij produkt

Polecić produkt e-mailem

Zestaw przeceniony Gravity Thunder komplet

Damski snowboard Gravity Thunder

Damski model deski parkowej w wygięciem CamRock, który łączy w sobie to, co najlepsze z  cambera i rockera. Thunder z miękkim flexem pozwala bardzo szybko podbić boxy i raile. Dwuosiowy laminat wraz z drewnianym rdzeniem zapewnia wytrzymałość, trwałość oraz zmniejsza całkowitą wagę deski.

Specyfikacja

 • Wygięcie Camrock - łączy w sobie najlepsze cechy cambera i rockera. Cam-Rock łagodzi nacisk punktów kontaktowych na palcach i pięcie, umożliwiając swobodniejszą jazdę jak rocker. Strefy Camber, które znajdują się pod wiązaniem, zapewniają większą kontrolę podczas jazdy na krawędzi i odpowiednio duży pop.
 • Twin-Tip - wzorowy kształt desek parkowych. Symetryczna budowa pozwoli ci na przyjemną jazdę w naturalnym kierunku i na switchu.
 • Poplar Woodcore - tradycyjny drewniany rdzeń z topoli nadaje snowboardom sztywność przy zachowaniu niskiej wagi.
 • Dwuosiowy laminat (0 ° / 90 °) - najczęściej stosowana metoda laminowania zapewnia snowboardowi porządny pop i miękki flex. Dzięki temu deska łatwo skręca, a ty będziesz się nią cieszyć na stoku i w snowparku.
 • Uretan Sidewall - 360 ° poliuretanowa ściana boczna chroni krawędź i bok rdzenia przed uszkodzeniem, lepiej przenosi energię z krawędzi na krawędź i tłumi drgania lepiej niż tradycyjne ABS sidewally.
 • Micro Inserts - inserty są umieszczone w pozycji 4 × 2 cm. W porównaniu z tradycyjnymi insertami (4 × 4 cm) pozwalają na bardziej precyzyjne ustawienie wiązań.
 • Prewaxed Base - wszystkie nasze snowboardowy są woskowane już w czasie produkcji, dzięki czemu możesz od razu zacząć na nich jeździć.
Deska Gravity Thunder 2020/2021

Parametry

142 145 148 151 154
Waga ridera (kg) 45-65 50-70 50-70 55-75 60-80
Krawędź styku (cm) 102 104 108 111 114
Szerokość czubka (cm) 28.6 28.7 28.8 29.1 29.5
Szerokość środka (cm) 24.5 24.6 24.8 24.9 25.2
Szerokość pięty (cm) 28.6 28.7 28.8 29.1 29.5
Wcięcie (m) 6.7 6.9 6.9 7.1 7.4
Rozpiętość postawy (cm) 46-54 46-54 49-57 49-57 49-57
Set back (mm) 0 0 0 0 0
Inserty 4*2/20 4*2/20 4*2/20 4*2/20 4*2/20
Twardość 3 3 3 3 3

Jak wybrać snowboard

Wybierając snowboard ważne jest, aby odpowiadał poziomowi i doświadczeniu jeźdcy i jego ogólnym warunkom fizycznym – czyli wysokości i wadze. Początkujący, nie posiadający jeszcze żadnych doświadczeń, powinni wybrać taki snowboard, który nie jest specjalnie dostosowany do specyficznej dziedziny snowboardingu.

Doświadczeni riderzy preferują zazwyczaj już konkretną dziedzinę – freeride (jazda w otwartym terenie - puchu), freestyle (jazda w snowparku przez przeszkody, skoki) lub universal/allround (jazda na stoku).

Długość deski

Długość snowboardu zazwyczaj powinna sięgać brody. Jeżeli snowboardzista jeszcze porośnie, miałby wybierać deskę wielkości między brodą i nosem. Deska na jazdę freestyle może być jeszcze nieco krótsza, ale to nie reguła. Dlaczego ? Zbyt krótka deska może się w zakrętach przekręcać a z drugiej strony, zbyt długą deskę trudno jest zmusić do zakrętów i w ogóle jest miej podatna.

Masa ridera

Każdy snowboard ma pewną tolerancję obciążenia – czyli przedział od minimalnej do maksymalnej wagi jeźdźca. Wybierając trzeba brać pod uwagę czy waga ta mieści się w tolerancji obciążenia deski. Jeżeli waga jeźdźca jest za mała, to jadąc w zakręcie nie wygiął by wystarczająco deski i nie wykorzystał by w ten sposób całej jej krawędzi. Z kolei jeżeli waga jest za duża,  może to przeciążyć deskę i doprowadzić do jej uszkodzenia.
Jeżeli nie jesteś pewien czy wybrana deska odpowiada twojej wadze zapytaj nas!

Szerokość snowboardu

Szerokość snowboardu jest bardzo ważna. Podstawą jest, by jeździec podzas zakrętu nie dotykał palcami lub piętą stoku. Jeźdźcy z numerem butów conajmniej UK 10,5 (EUR 45) powinni wybierać szersze deski, tzw. wide snowboardy. Produkowane są również snowboardy mid-wide (średnio szerokie deski) i superwide (najszersze deski dla bardzo dużych stóp).

Flex (giętkość) snowboardu

Początkującym zaleca się wybierać deski z mniejszym flexem, ponieważ są łatwiejsze w prowadzeniu i pozwalają na błędy. Niestety przy większych szybkościach miękkie deski są „nieposłuszne” w zakrętach i nie umożliwiają takiego odbicia jak twardsze deski.

Twarde deski są idealne dla doświadczonych riderów, którzy preferują szybki aż agresywny styl jazdy. Przy wysokich szybkościach deska lepiej trzyma się na krawędziach. Ale przy niższych szybkościach zakręcanie jest raczej trudniejsze. To, jak twardą deskę wybrać, zależy od doświadczenia, stylu jazdy i wagi – lekki rider powinien mięć deskę z mniejszym flexem. Nie wiesz, jaki flex powinien mieć twój snowboard? Zapytaj nas!

Damskie snowboardy

Damskie snowboardy biorą pod uwagę specyfika kobiecej budowy ciała. Środek ciężkośći u kobiet znajduje się niżej niż u męszczyzn, kobiety mają mniejsze stopy, inną proporcję wysokości do wagi. Biorąc to pod uwagę, producenci dostosowują geometrię i konstrukcję snowboardów dla pań.

Damskie snowboardy są wążejsze, raczej miękkie i ich uchwyty do wiązań znajdują się bliżej środka deski.

Typ wygięcia

Kolejnym parametrem ważnym dla wyboru nowej deski to typ jej wygięcia, czyli camber, rocker, flat lub różne wygięcia hybrydowe, na przykład 3D camber, double camber itd. Typ deski rozpoznasz najlepiej tak, że położysz ją na podłogę i patrząc na nią z boku zauważysz, gdzie jest wygięta a gdzie dotyka się podłoża.

Dla początkujących odpowiednim typem wygięcia jest rocker, który bardziej pozwala robić błędy. Odwrotne wygięcie, camber, przeznaczone jest raczej dla doświadczonych riderów, trzeba mieć maksymalną kontrolę nad deską bo bardzo łatwo złapać krawędź. Camber w stosunku do rockera ma wyższy pop i umożliwia precyzyjne sterowanie. Typ flat nieposiada prawie żadnego wygięcia i zapewnia stabilność w każdym terenie a wygięcia hybrydowe łączą w sobie camber i rocker, dzięki czemu są w sam raz dla każdego.

Równowaga komponentów

Równowaga poszczególnych części zestawu snowboardowego powinna być zachowana. Do jakościowych desek należą wiązania i buty o równej lub zbliżonej jakości. Producenci zazwyczaj podają w katalogach i na stronach internetowych zalecone kombinacje komponentów. Sprzęt powinien przedstawiać zrównoważoną całość.

Kupując cały zestaw, zacznij od wyboru butów. Do  ich wielkości, kształtu, mocności i ewentualnie marki dobierz wiązania.

Snowboard nie wymaga nadzwyczajnej opieki, jednak aby zachować jego sprawność jak najdłużej dostosuj się do tych kilku rad - Konserwacja snowboardu, opieka o ślizg deski i krawędzie

Gravity Thunder

Deska Gravity Thunder

Zwrot i wymiana produktów

W ciągu 14 dni od daty dostawy możesz zwrócić lub wymienić towar bez podania przyczyny.

Jak postępować w przypadku wymiany lub zwrotu towaru

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

lub

Rejestracja